Kullanıcılar bu oyuna tepki yağdırdı Google kaldırdı

Günümüzde maalesef dış ülkelerin iç ve dış savaşları maalesef bitmiyor, son zamanlarda tüm islam müslüman alemini derinden etkileyen ve acılar içinde kalan çocukların çığlıklarının olduğu Gazze için hepimiz kan ağlıyoruz. İsrail tarafından durdurulamayan bir saldırı Gazze’ye adeta her saniye bomba yağdırıyor.

Gazze oyunu için kullanıcılar tepki yağdırdı.

Bunlara karşılık olan İsrail’li insanlar Gazze hakkında kötü yorumlar yapmaktan adeta hoşlanıyorlar, her ne kadar ülkemiz dahil olmak üzere bu saldırıları kınasak dahi bu saldırıların ardı arkası kesilmiyor, kesilemiyor.

Buna karşılık olarak Gazze’yi küçük düşürmek için büyük ihtimalle İsrail’li bir geliştirici tarafından yapılmış bir oyun olan Gazze Bomb yani Gazzeyi Bombala oyunu 29 Temmuz günü Google Play Store üzerinden yayınlanmıştı.

Yayınlandığı dakika itibari ile tepkilere tabii tutulan oyun için kullanıcılar Google’a başvurdu, Google kullanıcıların bu tepkisi sonucu oyunu Google Play Store üzerinden 6 gün sonra kaldırdı.

Google yaptığı açıklamada oyunun kullanıcı ilkelerini ihlal ettiğini bildirerek oyunu kaldırdıklarını açıkladı, her ne kadar günümüzde bu tür olaylar uygulama ve oyun mağazalarında sık olarak yaşanmasa da bu tür oyunların Google Play Store üzerinde yayınlanmasına izin verilmesi tepkilere maruz kalıyor.

 

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0