Ana SayfaTeknoloji HaberleriLastPass Hacklendi!

LastPass Hacklendi!

-

Çok ünlü parola yönetim, koruma hizmeti sunan LastPass  bugün saldırıya uğradı. Hacklendiğini açıklayan LastPass kullanıcılarından şifrelerini değiştirmesini istedi.

Teknolojinin günden güne gelişmesi ile şifreler o kadar arttı ki bir kara kaplı deftere bile sığmayacak hal aldı. LastPass gibi çözümler üreten üreticilerin bu gibi hizmetlerin ne kadar güvenilir olduğu tartışıla durulsun bugün LastPass kanadından yapılan açıklamaya göre şirket hacklendi.

Hacklenen son kurban LastPass

Şifrelerimizi koruması için güvendiğimiz LastPass görünüşe göre daha kendini koruyamıyor. Güvenlik açısından sorun yaşayacağı düşünülmeyen LastPass bu hack girişiminden sonra kullanıcılarının şifrelerinin 3. kişilere geçtiği düşünülüyor. Yapılan açıklamaya göre LastPass bu durumu düzeltti, yine de kullanıcılarından şifrelerini değiştirmesini (kayıtlı olan tüm şifreler) istedi.

Nasıl oluyorsa LastPass sunucularına saldırıldığını ancak kullanıcılarının bilgilerinin sunucularda tutulmadığını söyledi. Ee o zaman bizim bilgilerimizi nerede saklıyorlar sorusunun cevabı henüz yok.

Umarız bu saldırıda kullanıcılar kayıp yaşamamışlardır. Ve bir daha bu saldırı tekrarı yaşanmaz.

Teknolojik ürünleri incelediğimiz kanalımıza abone olarak bizlere destek olabilirsiniz

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

2 YORUMLAR

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Please enter your name here