Ana SayfaTeknoloji HaberleriLenovo, yeni akıllı telefonunda 46 gün pil ömrü sunuyor!

Lenovo, yeni akıllı telefonunda 46 gün pil ömrü sunuyor!

-

Netflix’in yaklaşan reklam destekli servisi çevrimdışı görüntülemeye sahip olmayacak

Netflix, gelecek yıl Microsoft'un yanı sıra reklam destekli bir servis getirecek, ancak bu özellik çevrimdışı görüntüleme seçeneği olmadan gelebilir. Geliştirici Steve Moser, Netflix iOS...

İddialı pil ömrü, Lenovo’dan geldi!

Bir akıllı telefon almak istediğinizde, günümüz standartlarında en önemli kriterlerden bir tanesi pil ömrü oldu diyebiliriz. Akıllı telefon işlemci ve donanımları artık bir bilgisayar gücünde çalışabiliyor, bu da dayanıklı bir batarya gerektiriyor ki, günümüzde akıllı telefonların şarjı en fazla 1 gün gitmekte, yani akşam şarja takmazsanız ertesi gün boyunca telefonunuz kapalı gezmek zorunda kalıyorsunuz.

Lenovo, bu duruma son verecek, hem yazılımsal hem de donanımsal çalışmalar başlatmış durumda, öyle ki yeni akıllı telefonunda iddialara göre 46 gün pil ömrü sunulacak, bu özelliğe sahip bir akıllı telefonu kim istemez ki? Gelen habere göre Lenovo tarafından geliştirilen P70T kod adlı akıllı telefonun, özellikleri standart olsa da 46 gün pil ömrü oldukça konuşulacak gibi gözüküyor.

Cihaz, ekranı kapatıldığında arka planda çalışan uygulamaları otomatik olarak siliyor ve tasarruf moduna geçiş yapıyor, bunun yanı sıra cihaz içerisinde 4000 mAh kapasitede bir batarya yer alıyor. Diğer özellikleri ise; 5 inç 720p çözünürlüğe sahip ekran cihaz üzerinde yer alırken, telefonun kalınlığı sadece 8.9 mm kadar. Bunun dışında, Lenovo P70T hakkında detaylı bir bilgi bulunmamakta. Eğer iddialar doğru ve bu kadar uzun pil ömrüne sahip bir akıllı telefon Lenovo tarafından geliştirilirse, tarihe ismini yazdıracak bir ürün olacak diyebiliriz. Gelişmeler, yeni haberler ve güncel teknoloji için takipte kalınız.

-- Reklam --

Haber bültenimize abone ol

En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.