LG Class Türkiye’ye Geliyor !

LG’nin ürettiği yeni ve metal kasaya sahip LG Class, LG Zero adıyla satışa çıktı. Ülkemize de gelmesi beklenen cihaz hakkında detaylar yazımızda yer alıyor.

LG Eylül ayında Güney Kore’de tanıttığı LG Class adlı modeli farklı bir isimle Avrupa’da satışa sundu. LG Zero ismini kullanarak ilk kez İtalya’da satışa çıkan cihaz, bir süre sonra diğer ülkelerde de satışa çıkacak. LG daha çok plastik kasalı modelleri ile biliniyor olsa da bu cihaz tamamen metal bir kasaya sahip.

LG Class Türkiye'ye Geliyor !

LG Class’ın Özellikleri

LG Zero ismiyle satışa çıkacak olan modelde 5 inç büyüklüğünde HD çözünürlüğüne sahip bir ekran kullanılmış. Qualcomm’un 4 çekirdekli Snapdragon 401 işlemcisinin kullanıldığı cihazın 13 megapiksellik arka kamerası ile 1080p Full HD videolar çekebiliyoruz. Tek renk flaş ile desteklenen kamera orta düzey sonuçlar veriyor. Ön yüzeyde ise 8 megapiksel çözünürlük sunan bir kamera bulunan LG Zero, 16 GB dahili hafıza ve 1.5 GB RAM’e sahip. Günümüz şartlarında 16 GB hafıza yetersiz sayılsa da microSD kart desteği ile bu sorun çözülebilir.

LG Class Türkiye'ye Geliyor !

Android 5.1.1 Lollipop ile kutusundan çıkan telefon, 2050 mAh kapasiteli bataryaya sahip. Güney Kore versiyonunda 2 GB’lık RAM bulunan telefonun, Avrupa’da böyle bir seçeneği bulunmuyor. LG Class’ın daha doğrusu LG Zero’nun Avrupa satış fiyatı 320 dolar, şuan sadece AT&T ile sözleşmeli satılan telefon ilerleyen aylarda ülkemizde de 1300-1500 TL civarı bir fiyat ile satışa sunulacaktır.

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0