Ana SayfaİncelemeLG G3 vs HTC One (M8) detaylı inceleme

LG G3 vs HTC One (M8) detaylı inceleme

-

Samsung Galaxy A73 5G İnceleme

Samsung, Galaxy A73 5G ile piyasayı adeta sarstı. Bu telefon, harika performansa ve neredeyse diğer tüm orta sınıf telefonları...

Birbirlerinden çok farklı iki telefonu nasıl karşıaştırabilirsin? LG G3 ve HTC One (M8)’in neredeyse hiç ortak yanları yok. Ancak görünen o ki farklı özellikler, sadece sayı oyunları olmakla kalmıyor ve benzer kullanım deneyimi sağlayabiliyor.

Bu makaleye başlarken sonuçlar hakkında birkaç fikrimiz vardı ama yapılan testler bir kez daha gösterdi ki özellikler her zaman  tüm hikayeyi anlatamayabiliyor. 5.5″ QHD ekranın 5″ 1080p ekranı kolaylıkla alt etmesi gerekiyor öyle değil mi? 3,000mAh ve 2,600mAh iki batarya arasındaki kazananda oldukça bariz değil mi? Öyle olması gerekiyor evet ama LG G3 kağıt üzerindeki olduğu kadar iddialı olamıyor. HTC One (M8) ise aşması gereken eksilere sahip. İki telefonu kısaca karşılaştıracak olursak:

LG G3, HTC One (M8)’e kıyasla

 • Daha büyük ve keskin ekran – 5.5″ QHD, 5″ 1080p
 • Neredeyse aynı boyutta, daha hafif.
 • OIS’li 13MP kamera, 4MP kameraya kıyasla; Lazer Otofokus (AF)
 • 2160p video kaydı, 1080p video kaydı
 • Daha güçlü çip seti, 3GB RAM, 2GB (sadece 32GB’lık modelde bulunuyor)
 • Daha büyük batarya – 3.000mAh , 2.600mAh; ulaşılabilir batarya

HTC One (M8),  LG G3’e kıyasla

 • Alüminyum, yekpare  kasa
 • Ön yüzde stereo hoparlörler, arka yüzeyde 1.5W tek hoparlör
 • Zoe özellikli çift kamera
 • 5MP ön kamera, 2.1MP ile kıyasla
 • Google Play Edition sürümü

LG G3’in rakibiyle aynı boyutta olmasına rağmen %20 daha küçük ekran ile aldatıcı bir küçüklüğü var. Arka görünüm plastik kaplama olmasına rağmen metalik bir his veriyor. Ekran ise ilk QHD (1,440 x 2,560 piksel) olma özelliği taşıyor. HTC One (M8) görüntüsüyle fark edilmese de dokununca kendini ele veren gerçek metalden yekpare gövdeye sahip.  HTC yazılımlarının sağladığı gelişmiş ön stereo hoparlörleri ve Zoe çift kamerası ile birlikte deneyime odaklanmış.

HTC One (M8) ve LG G3 yan yana

UX 21. yüzyılın en trend kelimelerinden biri olmasına önyargılarımıza dayanıyor. Yani siz onlara söyleyene kadar kullanıcılar LG G3’ün plastik metali ile alay edecekler. Şirketlerin tüketicilerini ne kadar iyi okudukları önemli. One (M8)’in 4MP kamerası LG G3’ün 13MP’lik kamerası karşısında hiç şansı yok ama MP’lik selfie kamerası sosyal medyanın hüküm sürdüğü bu günler için mükemmel olmuş, aynısı efekt yüklü Zoe içinde geçerli.

Dizayn ve Kullanım

İki telefon da metalden yapılmış, kısmen oval dikdörtgen biçiminde. Ancak yan yana koyduğumuzda büyük bir fark var. LG G3’ün 5,5″lik ekranı fırlamaya hazır dururken HTC One’ın 5″lik ekranının etrafında oldukça fazla boşluk var.

İki telefon da aynı uzunlukta ama G3 biraz daha geniş ve ince. Boyutu 146.3 x 74.6 x 8.9mm ve One (M8)’in boyutu ise 146.4 x 70.6 x 9.4mm. Elde tutulduğunda genişlik önemli bir faktör ama ağırlıkta önemli. LG 149g ile 160g karşısında daha hafif. Tabii plastik metalden daha hafif olduğundan şaşırtıcı değil.

Lg-G3-HTC-One-M8-5

İki ekran da Corning Gorilla Cam ile sağlamlaştırılmış ama One M8’in ekranında hatrı sayılır yastıklama bulunuyor. Çoğunlukla bağlı amfili iki stereo hoparlör sayesinde. One M8’in Harman/Kordon tarafından sağlanan Clear-Fi ses teknolojili bir modeli de bulunuyor ama satışı şuanda sadece ABD’de var.

Kullanıcı arayüzü (LG G3)

Kullanıcı arayüzü (HTC One M8)

Ön yüzde bulunan hoparlörler telefona hoş bir uzunluk katmış

LG G3’ün üstte ve altta belirgin olan ama büyük sayılmayacak köşeleri bulunuyor.

LG, G3’te köşe giderici bir uygulama kullanmış gibi görünüyor

HTC geçen seneki One modelinin yekpare alüminyum gövdesini kullansa da rötuş seçeneği sunuyor. Gri renk için zımpara metal, Gümüş ve Altın rengi için ise mat rötuşa sahip.

Geçen seneki gümüş renk • Gri ise yeni renk seçeneği

LG G3 zımpara metali görünümüne sahip ve beş farklı renkte sunuluyor. LG G Flex gibi kendi kendini iyileştirmese de özel kaplamaya sahip. LG’nin dediğine göre çiziklere karşı korumalı. Plastik dokunması sıcak bir his ile birlikte metal olmadığını ele veriyor ama tutuş hissi harika.

LG plastik arka yüzeye zımpara metal görünümü vermiş

Burada önemli bir nokta ise arka kapağın çıkarılabilir olup 3,000mAh bataryaya ve iki kart girişine (microSIM ve microSD) erişim sağlıyor olması.

One (M8)’de ise kapalı 2,600mAh batarya ve yanlarda bulunan ve bir alet yardımı ille açılabilen nanoSIM kart girişi bulunuyor.

G3’teki çıkarılabilir 3,000mAh batarya ve kart girişleri • One (M8) kart girişleri için alete ihtiyacınız var

İki telefonunda arkaları kendilerince eşsiz. One (M8)’de iki kamera bulunuyor. İkinci kamera sadece efekt amaçlı. G3 açma kapama tuşunu ve ses tuşlarını kameranın altına yerleştirmiş ayrıca burada Laser otofokus sistemine bağlı bir ışıkta bulunuyor. Her iki telefon da dual-tone ve dual-LED flaş kullanıyor. G3’ün hoparlörü arkada. Birtane olabilir ama gerçekten kuvvetli. Normalde 1W ses sağlayabilen hoparlör boost ile birlikte 1,5W’a çıkabiliyor.

Her iki telefonunda arka yüzeyi hatırlamaya değer

Üst ve alt kısımlar iki telefonda da oldukça benzer. Üstte uzaktan kumanda sağlayan IR blaster’lar bulunurken altta microUSB 2.0 girişi ve 3,5mm ses girişi bulunmakta. Ne yazık ki M8 açma kapama tuşunu üste koyarak 146.4mm uzunluktaki cihazda ulaşım zorluğu sağlıyor.

G3 ‘ün üstünde bulunan IR blaster • açma kapama tuşunu koymak için kötü bir seçim

LG G3’ün arka yüzeyindeki açma kapama tuşu alışması biraz vakit alsa da çok daha kolay ulaşım sağlıyor. İki cihaz da çift dokunma ile uyanma özelliğini destekliyor. Her ikisinin kendilerine göre de numaraları var. HTC One (M8) aynı zamanda yukarı kaydırma ile açılabiliyorken LG G3 Knock Code ile ekran üzerinde belirlediğiniz dokunma taslağı ile açılabiliyor.

Kazanan: LG G3. Yekpare alüminyum gövdeleri bizim gibi sevdiğinizi biliyoruz. Ama HTC One (M8) ekranı için fazla büyük. Daha büyük, ulaşılabilir batarya, Açma kapama tuşunun yeri gibi özellikler ufak görünse de günlük kullanıma etkisi büyük.

HTC One (M8) kesinlikle daha görsel, ama HTC’nin geçen seneki One üzerinde geliştirme yapma şansı varken kullanmamış.

1080p ekran ve 5.5″ QHD ekran

HTC One (M8)’in 441ppi, ve 5″ 1080p ekranı yanında pek bir şey gibi durmasa da algıda gerçek bir fark var. Keskinlikten bahsetmek anlamsız olsa da iki ekranda çok keskin ve bağımsız pikselleri ayırt etmek imkansız. Farkı ayırt etmek zor olsa da LG G3’ün ekranı daha canlı görünüyor.

Her iki ekran da en yüksek seviyede 570 nit civarı parlaklık sağlıyor, oldukça iyi. LG G3’teki siyah seviyeleri 0,40-0,50 nit ile normalden yüksek. Bu yüzden kontrast oranı 800:1’den az. Öte yandan HTC (M8)’in Super LCD3 ekranı siyahlarda normal değerler vererek 1256:1 kontrast ile harika bir sonuç veriyor.

LG’nin üstünlük sağlamakta güçlük çektiği başka bir alan ise gün ışığı tutarlılığı. Hakkını verelim kayıp çok az ancak hiç olmaması gerekirdi. LG G2’nin zayıf yönlerinden biri olan bu durumu düzeltmiş olmaları gerekirdi.

HTC One (M8)’de bu alanda üstün sayılmaz ama LG G2, G3 ve Sony Xperia Z2’yi alt etmeyi başarıyor.  İlginç olan Xperia Z2 gibi kendilerinden önceki modellerden daha kötüye gitmeleri.

Gün Işığı Kontrast Oranı

LG G3 vs. HTC One M

İki ekrana da farklı açılarla bakıldığında görüntüye etkisi olmuyor ama HTC One (M8)’in renkleri G3’e göre daha çarpıcı.LG G3 5,5″ ekranı ile %20 daha fazla ekran görüntüsüne yer sağlıyor.

Kazanan: LG G3. Bazı özellikleri bizi hayal kırıklığına uğrattı. Bir önceki yıl ele alındığında en azından gün ışığında daha iyi performans sağlaması için geliştirilebilirdi. Ama kocaman bir QHD ekran ile tartışma tabi ki de olanaksız.

The HTC One (M8)’in 5″ 1080p özellikleri 2014 yerine 2013’e hitap ediyor. Gene de yüksek kontrast ile gayet iyi performans ve görüntü kalitesi sunuyor. One (M8) eğer karanlıkta daha iyi görüntü sağlasaydı bu eli kazanabilirdi.

Batarya Ömrü

LG G3 daha ince ve hafif olabilir ama HTC One M8’in 2,600mAh bataryasını 3,000mAh batarya ile alt etmeyi başarıyor. Aynı zamanda erişilebilir olması yanınızda yedek batarya taşıma şansı veriyor.

İki telefonunda dayanıklılığı neredeyse eşit. LG G3 rakibinden sadece bir kaç saat az dayanıyor.

Bunun sebebi konuşma süresi departmanın kötü performansı olmadığı kesin. LG G3 neredeyse bir günlük konuşma süresi sunarken HTC One M8 5 saat daha az dayanıyor.

Konuşma süreleri

LG G3 vs. HTC One-m8-talktime

Ancak işte burada LG G3’ün galibiyeti sona eriyor. HTC One M8 9 saatlik internet kullanım saati sunarken LG G3 7 saat bile dayanamıyor. Birkaç istisnanın dışında diğer 2014 rakipleri de en az 9 saat sunabiliyorlar ve çoğunun bataryası 3,000mAh bile değil. Aynı kapasitedeki tek rakip Sony Xperia Z2 ve o da LG’nin iki katı süre dayanıyor.

Video testinde ise sonuçlar daha yakın. HTC One M8, LG G3’ü fazladan 1 saat ile geçiyor.

Aralıksız 10 saat video izleyecek ve ya 25 saat telefonda konuşacak olmasanız da önemli. Bu demek oluyor ki birkaç gün telefonu şarj etmeden toplamda 6 saat 40dk bile internette gezemeyeceksiniz.

Testler sırasında iki telefonunda parlaklık ayarını %50de sabit tutmuş olsak ta ekranların kendi parlaklıkları farklı. M8 250 nit iken G3 110 nit parlaklıkta zor kaldı. Rakibinden neredeyse yarı yarıya daha az parlaklık ile fark atması gerekirken bir yerlerde bir terslik olmuş. Bekleme modunda rakibinden daha çok enerji tüketse de HTC One M8 mükemmel pil ömrü sunuyor. Özellikle de konuşmaktan çok internette dolaşıp video izliyorsanız. LG G3 ağzınız kuruyana kadar konuşmanızı sağlar ama internete girmeniz demek telefonu bir gün önceden şarja takmanızı gerektirecek.

Kazanan: HTC One (M8). Beklediğimiz bir sonuç değildi. Daha parlak olmasına rağmen daha uzun pil ömrü sunuyor.

Performans

İki telefonda Snapdragon 801 çip seti kullanıyor olsa da Qualcomm’un model numaraları aynı demiyor. LG G3’deki MSM8975AC’de dört Krait (2.5GHz) bulunduğundan MSM8974AB (2.3GHz) ile karşılaştırıldığında daha fazla hız sağlıyor.

LG G3’ün 3GB’a çıkabilen RAM’inin yanında HTC One M8 2GB sahip. 32GBlık modelde 3GB’a sahipken, daha ucuz olan 16GB’lık modelide 2GB RAM bulunuyor ve HTC ile eşit değerlerde kalıyor.

G3’ün %78 daha fazla piksele sahip olmasının RAM’i de etkileyeceğini unutmayın.

Winner: HTC One (M8). LG G3 kağıt üstünde avantaja sahip olsa da bunu gösteremedi. Standart 1080p çözünürlük M8 için bir artı oldu. Bu sayede oyunlarda fark edilir düzeyde daha iyi FPS sağladı. Ama standart ara yüz biraz uğraş istiyor. LG G3 bu sırada kabul edilebilir, fena sayılmayan bir performans sergiledi, ta ki aşırı ısınma sorunu yaşayana kadar.

Kamera

İki kamerada da 1/31 sensör bulunuyor ama LG nin piksel sayısı 3 kat fazla. HTC Daha büyük piksellerin düşük ışıkta daha iyi iş yaptığını söylüyor ama şirket 2013’ten beri sensörlerini geliştirecek hiçbir şey yapmadı. Yaptığı tek şey olan optik görüntü sabitleyiciyi kaldırarak işleri daha da berbat etti. Sabitleyici LG G3’te bulunuyor.

LG G3 kamera ara yüzü

LG Laser otofokus eklemiş. gerçek lazer değil infrared ışık kullanıyor ama çok hızlı otofokus vaat ediyor. Otomatik ve alan belirlemeli otofokuslarda işe yarıyor.

HTC’de bu yok ama onun yerine derinlik efektleri katmayı sağlayan ikinci bir kamera var.

HTC One (M8) kamera ara yüzü

HTC One M8 iki kameraya sahip olduğundan dolayı tek bir çekimde istediğine ulaşıyor. Google kamerası iki kere çekmesi gerekirkne, G3 birkaçkere çekiyor. Buda M8’i hızlı fotoğraf çekmeye daha uygun kılıyor. Başka bir ilginç özellik ise M8’im manüel kontrol seçeneği. Fokus noktası, shutter hızı, ISO, siyah beyaz ayarı gibi ayarları manüel yapabilmenizi ve fotoğraf çekerken profesyonel hissi yaşamanızı sağlıyor. Tabi ki de donanımızın izin verdiği yere kadar.

One (M8) kamerasının manuel ayarlar • ayrı ayrı ortaya çıkarılıp gizlenebiliyorlar

Fotoğraf kalitesine geçmeden önce görüş alanınndan bahsedelim (FoV). HTC’nin kullandığı geniş ekran sensörü sayesinde fotoğraflar telefonun ekranına ve HD televizyonlara tam uyuyor. LG geleneksel 4:3 sensör kullanıyor. Yani telefon ekranında ve televizyonda daha sonradan kesmeniz gerekebilecek siyah boşluklar oluşuyor. M8 daha dikeyde dar olsa da yatay genişliği yatay çekilen fotoğraflara birçok şey sığdırabilmenizi sağlıyor.

Lg-G3-HTC-One-M8-35

Fotoğraf Kalitesi

Adil bir karşılaştırma için HTC’nin fotoğraflarını 13MP’e yükseltmeyi ve LG’nin fotoğraflarını 4MP’e düşürmeyi denedik. Bu düşüşten sonra bile LG’nin yükseltilmiş HTC’den daha fazla piksel detayına sahip olduğunu görüyoruz. İki telefonda da renk render’ı mükemmel değil. LG’nin kırmızılarla boğuştuğu görülürken yeşil ise dolgun olmuş. M8 ise güneşli bir günde fotoğraf çekmemize rağmen bize karanlık bir fotoğraf sunuyor.

Lg-G3-HTC-One-M8-36

İlk kesilmiş fotoğraf M8 kamerasındaki sıkıntıları gösteriyor. Gölgeler geliştirilememiş ve belirgin mor izler var. Diğer kesilmiş fotoğraf ise 4MP’a düşürüldü. M8 çok parlak bulutlardaki detayları daha fazla muhafaza ediyor ama binaların gölgeli alanları fazla karanlık. G3 daha bulutun daha azını yakalamış ve gölgelerse daha belirgin detaylar var. Çözünürlüğü bir kenara bırakırsak binadaki balkon korkuluklarının dikey demirleri G3’te net bir şekilde görünüyor ama M8’de kayba uğramış.

Lg-G3-HTC-One-M8-37

Mor izlere dönecek olursak şuana kadar karşılaştığımız en yoğun izler olduğunu söyleyebiliriz. Işığın yansıdığı yerlerde HTC’nin fazlaca mor izlerine rastlıyoruz.

Lg-G3-HTC-One-M8-38

Kestiğimiz fotoğrafların büyük halini ve çektiğimiz diğer fotoğraflara bakıp kendiniz de karşılaştırabilirsiniz.Fotoğraf Kalitesi Karşılaştırma aracımız ile fotoğrafları inceleyebilirsiniz.

Kazanan: LG G3. G3’ün kamersaı mükemmel değil ama HTC One (M8)’nin kamerasından oldukça iyi.

HTC alt kademe kameralarda görünen sorunlar ile birlikte anılıyor. UltraPixel kameranın gün ışığında çokta iyi sonuç vermediğini biliyoruz. İşlemin değişmesi gerekiyor ve mor izler ile birlikte M8’in kazanma şansı yoktu.

Fotoğraf Kalitesi – özel modlar

HDR ile başlayarak birkaç kamera modu denedik. M8 halen gölgelerde ilerlemeye ihtiyaç duysa da biraz gelişme oluyor. HDR’ın G3’te etkisi çok hafif. Parlak alanlarda ve gölgelerde gelişme olsa da genel değişim zor fark ediliyor.

Lg-G3-HTC-One-M8

Kestiğimiz HDR fotoğrafların tam boyutlu halleri

M8’in tek etkili özellikleri refocus ve yüzeysel alan derinliği (depth of feild, DoF) efekti.Sorun şu ki fazla tutarlı değil. Odak dışında kalan yerlerde genelde bulanık hareler oluyor.

LG G3 efekt ekleyemiyor ama ilave şekilde sunulan “All in Focus” özelliği var.  DoF genel olarak çok tutarlı değil ve zayıf. En can sıkıcı kısım ise yeni bir fotoğrafı çektikten sonra fotoğrafı düzenleyemiyoruz. HTC ile istediğiniz zaman yapabiliyorsunuz.

Bu fotoğraftaki oyuncak askerin mesafesi 30cm’den az ve odak barını neredeyse sonsuz birime çekmek zorunda kaldık. M8’de ise tam tersi bir sorun var. Yakın objelere odaklanamıyor.

LG G3 DoF efekti: normal fotoğraf • yakın odak• uzak odak • all in focus

Sırada panorama var. HTC One (M8) panoraması 600px yüksekliğin biraz üstünde, yani normal bir HDTV’de neredeyse 200% yakınlaştırmanız gerekecek. One (M8) harcayacak çözünürlüğü yok. LG G3 panoraması ise 2000px yükseklikte yani yakınlaşmanıza gerek kalmıyor..

LG G3 video örneği (1080P@30fps)

HTC One M8 (1080P@30fps)

İki telefonda da hem ön hem de arka kamera ile çekim yapabilme özelliği bulunuyor. Ufak pencereyi hareket ettirip boyut ayarlayabiliyorsunuz.

Kazanan: Berabere. LG G3 daha iyi panorama çekiyor, ama HDR bazıları için fazla kısıtlanmış olabilir.

HTC One (M8) refocus/shallow DoF efektlerini daha hızlı yapabiliyor. Tüm fotoğraflar bu efektlere açık.

Video kalitesi

M8’in daha geniş FoV sahibi olması videoda avantaj. 1080p moddan 2160p moda geçmek FoV’u daha da azaltıyor. Eğer her şeyi sığdıramıyorsanız 2160p’e geçmeyi deneyin.

Fov Video

HTC, One (M8)2i bir an önce çıkararak 2160p desteğini sağlayamadı. Tüm UltraPixel sensörü 4MP iken 2160p en az 8MP’e ihtiyaç duyuyor. Evet LG G3 daha yüksek çözünürlükte video kaydı sunuyor.

Eğer 1080p kayıt harika olsaydı kabul edebilirdik.  HTC One (M8)’in video kaydı LG G3’ün 1080p modu için bile rakip olamaz.

2160p kayıt 1080p kayıtları alaşağı ediyor. Aşağıdaki görüntülerde M8’deki sarı filtrevari etkiyi görebiliyorsunuz.

Crop Video
crop-video-dynamic

Her iki telefon da AVC codec (High@L4.0 profile) kullanarak 1080p video’yu 20Mbps kaydediyor. Framerate ise 30fps,ama HTC 192Kbps ve 156Kbps’lik audio bitrate ile LG’yi biraz da olsa geçiyor.

LG G3’ün 2160p videosu 30Mbps bitrate ve High@L5.1 profili sunuyor ama audio bitrate aynı kalıyor. Dinlediğimze fark ettik ki LG G3’ün HTC One (M8)’den daha dolu ses veriyor.

LG G3’de LG G Pro 2’ten ödünç alınmış optik görüntü sabitleyici (OIS) bulunuyor. Orijinal HTC One’de de OIS vardı ama  gayet vüyük bir avantaj olabilecek bu özellik M8’de yok.

G3’ün OIS özelliğini gösterebileceğimiz bir video çektik. Video iki telefonda birlikte tutularak çekildi. Böylece elimizden geldiğince eşit titreme söz konusu olsun.

Kazanan: LG G3. 2160p seçeneği, daha iyi 1080p ve OSI ile LG G3 videoda HTC One (M8)’i alt ediyor.

2160p tamamen prestij, 1080p’nin hakkını veremeyen HTC One (M8)’e kapının yolu gözüküyor. OIS’ten vazgeçmek hiçte akıllıca bir hareket olmamış

Son Sözler

LG G3 kupayı evine götürüyordu ama M8 yoluna çıktı. Kağıt üzerinde G3 daha iyi olan taraf.

Lg-G3-HTC-One-M8

LG G3

Performans olarak biraz hayal kırıklığı oldu. Kesinilkle en hızlı cihazlardan bir tanesi ama en hızlısı değil. Aşırı ısınma problemlerini de hesaba katınca G3’ün Snapdragon 801 canavarı olduğu söylenemez.

Bunlar her ne kadar karar değiştirici noktalar değil ama LG G3 bizlere düşük pil ömrü sundu. 3,000mAh batarya G3’ü en üstlere taşıması gerekirken, rakiplerinin gerisine düşürdü.

Vaat edilen büyük özellikte isteneni alamamamız bizleri düşündürüyor.

İyi tarafından bakacak olursak LG G3’ün kamerası UltraPixel’li HTC daha iyi. Gündüz ve düşük ışık fotoğraflarının yanı sıra videoda da daha iyi. Ekstra kamera özellikleri One (M8)’i kurtarmaya yetmiyor.

HTC şansı yok değil. Bizlere güçlü ve tutarlı performans ve müthiş bir uygulama paketi sundu. multimedya uygulamaları üzerinde biraz daha çalışılabilir ama Play Store’a bir ziyaret ile çözülemeyecek şeyler değil.

HTC One (M8)

HTC One (M8) en büyük darbeyi kameradan alıyor. Orta halli bir Android ile kapışmakta zorlanır ve geçen seneki HTC One’dan daha iyi değil.  HTC eski ve daha ucuz One modelinden daha iyi bir kamera deneyimi sunamıyor.

HTC pazarlaması harika 2,600mAh bataryasından bahsetmeli. İdareli kullanımı kesin bir zafere götürüyor. Yekpare alüminyum kasada var. LG G3 plastik olması hoşumuza gitti ama herkes aynı fikirde olmayacaktır. Aynı görünmesini sağlasan bile plastiğin metal ile aynı hissi vermediği doğru.

Eski HTC olmayan telefonunuzdan sonra One (M8) ile kesinlikle daha çok yüksek sesli müzik dinleyeceksiniz. Ön yüzeydeki hoparlörler zaferi sağlıyor.

Fotoğraf olarak Instagram ile kısıtlısınız ama güvenilebilir performans, harika batarya arıyorsanız HTC One (M8) kısa listenizde yer almalı.

LG G3 harika başarılarının yanında hayal kırıklıkları da getirdi şu anda OIS bulunan tek telefon. Kamera genel olarak çok iyi, ekran ve gövde mükemmel olmasa da harika. Keşke LG batarya konusunda da bir şeyler yapsa.

-- Reklam --
Youtube kanalımıza abone ol! Mi Band 6 ya da Steelseries Rival 3 senin olsun.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya giriniz