Ana SayfaTeknoloji HaberleriLG G5 Çift Ekranla mı Gelecek? İddia Bu Şekilde

LG G5 Çift Ekranla mı Gelecek? İddia Bu Şekilde

-

LG G5, LG’nin çıkacak olan yeni amiral gemisi için gelen son söylentiler kafaları karıştırdı.

LG’nin 2016 yılının ilk çeyreğinde çıkması beklenen amiral gemisi LG G5 hakkında yeni söylentiler ortaya çıkınca üstelik çift ekranlı olacak denilince aklımıza Rus telefonu YotaPhone2 çağrışım yapsa da neden olmasın dedik. Ancak LG’nin tek ekran üzerinde çift ekran sunacak olması dikkatleri iyice üzerine çekti.

LG G5

Haberci kuşların belirttiğine göre LG G5 modeli, LG G4 ve V10‘da kullanılıp beğenilen bazı özellikleri üzerinde barındıracak. LG Firması öncelikle çift ekran teknolojisi kullandığı LG V10 modelindeki bu teknolojik özelliği G5’te de aynen muhafaza edeceği söyleniyor.  Çift ekran teknolojisinin, LG G5‘in ana ekranında 5.3 inç ve 1440 x 2560 çözünürlük sunması, ikinci ekranınında da 160 x 1040 çözünürlük sunması bekleniyor. Ancak LG G4’ün ekranı 5.5 inç’ti buna rağmen G5’ te ekranın biraz küçülecek. Ama G5’in çift ekran faktörü ile bu eksiklik olarak aranmayacaktır.

LG’nin yeni amiral gemisinin arka tarafında parmak izi okuyucu sensörlerinin yanında, 135 derecelik açıya sahip 16 MP ‘lik, çift ledli ve lazer oto focuslu kameranın olacağı daha önceki bilgilerde yer verilmişti. G5’in ön yüz selfie kamerasının ise eski G4 deki ile aynı olacağı ancak daha geliştirilmiş modelinin bulunacağını da duyuralım.G4 de 8 MP’lik ön selfie kamera mevcuttu.

Yeni teknoloji az enerji tüketimi ve başka özelliklere de sahip olan Snapdragon 820 çipsetiyle gelmesi beklenen telefon için bir de “Magic Slot” özelliği eklenmiş. Böylece telefonun  özelliklerini artırabilmeniz fırsatı kullanıcıya sunulmuş. Örnek olarak, arka kamera ile 360 derecelik çekimler yapabilmeniz yanında telefona dışarıdan cihazla rda bağlayabilecek yeni deneyimler yaşayabileceksiniz.

Teknolojik ürünleri incelediğimiz kanalımıza abone olarak bizlere destek olabilirsiniz

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Please enter your name here