Ana SayfaTeknoloji HaberleriLG, Q1 2021'de Rekor Kıran Kar ve Gelir Açıkladı

LG, Q1 2021’de Rekor Kıran Kar ve Gelir Açıkladı

LG akıllı telefon pazarından çekildiğini açıkladı. Fakat diğer satış rakamlarına baktığımızda LG'yi mutlu eden bir tablo karşımıza çıkıyor. Marka 2021 ilk çeyreğini oldukça karlı kapatacak.

-

LG Electronics akıllı telefon pazarından uzaklaşıyor olabilir, ancak diğer her şey plana göre gidiyor, hatta beklentileri aşıyor gibi görünüyor. Koreli teknoloji devi, Q1 2021 için ön raporunu yayınladı ve sonuçlar oldukça etkileyici. Hem gelir hem de işletme karı geçen yılın aynı çeyreğine kıyasla çok arttı.

Ocak ve Mart 2021 arasındaki konsolide gelirler 18.8 trilyon KRW (yaklaşık 16.8 milyar $) idi. Çeyrek için kar yaklaşık 1.5 trilyon KRW idi, bu da 1.3 milyar dolara eşittir. 2020’nin ilk çeyreğindeki performansa bakıldığında, gelirler %27,7 artarken, kâr %39,2 oranında artmış görünüyor.

Bu rakamlar başlangıç niteliğindedir ve raporun tamamı bu ayın sonunda beklenmektedir. Şirket akıllı telefon dünyasından çekildiğinden, harcamaları ve mobil bölümün arka arkaya birçok çeyrekte getirdiği olumsuz etkiyi azaltacak bazı dahili yeniden yapılanmalar bekliyoruz.

Bizi Youtube'ta takip et! Süpriz Hediye Kazan!!

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

KaynakGsmarena

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here