LG yeni modeli G3 ile Çin’de harikalar yaratabilir

LG G3 ile Çin’i fethetmek istiyor

Çin artık geçtiğimiz yıllarda olduğu kadar kolay bir ülke değil ve özellikle teknoloji pazarında kullanıcılar yabancı üreticilere karşı çok da arkadaş canlısı davranmıyorlar. Elbette bu yabancılardan sadece Apple’ı ayırabilmemiz mümkün fakat LG’nin yapmış olduğu çalışmalara da bakılacak olursa eğer kısa süre içerisinde LG kendini Çin’de sevdirip yüksek satış hacimlerine ulaşabilir.

LG’nin son amiral gemisi modeli olan G3 Modeli Çin de şuanda $650  (3,999 yuan) fiyatından satış görürken, LG’nin ana vatanı olan Kore de LG G3 $869 gibi bir fiyat etiketine sahip. LG muhtemelen biraz da Xiaomi etkisi ile hareket edip Çin pazarında kendi payına düşen pazar payını arttırmak istiyor.

Peki, neden LG Çin pazarında mobil cihazları ile daha çok aktif olmak istiyor? Bunun da aslında cevabı son derece basit. Çin pazarı oldukça geniş ve akıllı telefon dünyasında iyi bir sıralamaya girebilmenin en önemli bölgelerinden birisini oluşturuyor. Elbette bu durum muhtemelen Koreli kullanıcıların biraz ağırına gidebilir.

 

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0