LG’den Apple’a Rakip: Watch Urbane

Apple’ın Apple Watch ile gireceği akıllı saat pazarında hareketli bir dönem yaşanıyor. Pek çok markanın girmek için yeni modeller üzerinde çalıştığı bilinirken, bu konuda son gelişme LG’den geldi. Android Wear işletim sisteminin tercih edildiği LG’nin yeni modelinde, tasarım konusunda bir saatten farksız olması kullanıcılar tarafından olumsuz değerlendirildi.

MWC 2015 öncesinde LG tarafından tanıtımı yapılarak resmen duyurulan ve Watch Urbane modeli, tamamen metal kaplamadan oluşuyor. Gerek kayışları ve zembereği, gerekse de tüm saat tasarımı için bir farkın olmadığı Watch Urbane ile LG’nin işi oldukça zor görünüyor. Özellikle Apple Watch gibi piyasada şimdiden iddialı olan bir rakibe karşı, basit Watch Urbane modeli ile ne kadar satış yakalayacağını önümüzdeki günler gösterecek.

Watch Urbane özellikleri

1.3 inçlik ekranı bulunan Watch Urbane, 320×320 piksel çözünürlükte. Paslanmaz çeliğin tercih edildiği gövdenin yanında kayışlarında da gerçek deri tercih edilmiş. Snapdragon 400 işlemcisi ve 512 MB RAM’i ile birlikte performans sunacak olan Watch Urbane, Android 4.3 ve üstü olan modellerle uyumlu çalışabiliyor. Kayış konusunda kişiselleştirme yapabilmenin mümkün olduğu Watch Urbane’de kişiler istedikleri kayışları kullanabilecek.

Her ne kadar LG tarafından tanıtımı yapılmış olsa da fiyat hakkında hiçbir bilgi verilmeyen Watch Urbane’nin ne zaman satışa çıkacağı da şu an bilinmiyor.

Cihazın Barcelona’da düzenlenecek olan MWC etkinliğinde tanıtılacağı öngörülüyor.

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0