LG’den Kapaklı Nostalji: Ice Cream Smart

Akıllı telefon konusunda farklı modelleri ile piyasada söz sahibi olmaya çalışan LG, eski dönemlerin en çok tercih edilen ve beğenilen telefonları olan kapaklı telefon modelini tanıttı.

Ice Cream Smart adındaki bu telefon modelinin CES 2015’te tanıtılmaması büyük bir handikap olarak değerlendirilirken, Ice Cream Smart ile ilgili ilk açıklamalar Güney Kore’den yapıldı.

3.5 inç büyüklüğünde, küçük sayılabilecek ekranı ile 320 x 480 piksel çözünürlüğü destekleyen Ice Cream Smart, her ne kadar dokunmatik olsa da bu anlamda kullanıcıları zorlayacak durumda. 4 çekirdeğe sahip Qualcomm Snapdragon 400 yonga setinin tercih edildiği Ice Cream Smart, her ne kadar performans yönünden sorun yaşatmayacak durumda olsa da ekran konusunda ciddi bir handikap yaşayacak.

Android işletim sisteminin tercih edildiği Ice Cream Smart, 4.4 Kitkat sürümünü kullanıyor. 1 GB Ram’e sahip olan Ice Cream Smart, arka ve ön yüzde yer alan kameralar ile görüntü alma imkanı sağlıyor.

Tüm bu özellikleri ile uluslar arası pazarda satış rakamlarının düşük olması beklenen Ice Cream Smart’ın ilk olarak Güney Kore’de satışa çıkacağı açıklanırken, Avrupa ve diğer bölgelerde satışa çıkmamasının da söz konusu olduğu iddia ediliyor. Öyle ki benzer telefonlara göre daha ucuz fiyatlarla satışa çıkacak olan Ice Cream Smart’ın tercih edilebilir özelliğinin az olması, piyasada onu geride bırakıyor.

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0