Ana SayfaTeknoloji HaberleriLig TV'ye PKK Şoku!

Lig TV’ye PKK Şoku!

-

Kendi Karakterini Yapabileceğiniz En İyi Avatar Yapma Siteleri!

Artık dünyamız dijital dünyaya geçmekte, birçok siteye veya farklı hesaplara giriş yapıp çıkıyoruz lakin bu tür sitelerde ve hesaplarda kendi avatarınızı yaratmanız mümkün. Bugün...

Günümüzde Türkiye liglerindekikü  maçları canlı izlememizi sağlayan Lig TV kanalına bir PKK şoku yaşandı. Lig TV’nin resmi Twitter hesabı PKK yanlısı bir hacker grubu tarafından hacklendi. Hackleme sonrası Lig TV’nin resmi Twitter hesabından PKK adıyla bazı paylaşımlar yapıldı ve yapılmaya devam edilmekle birlikte yeni PKK fotoğraflarıda hesaba konulmaya başlandı.

Ülkemizde yaşanan terör saldırılarını hepimiz az çok görüyor ve en kısa sürede çözümün bulunup savaşın durmasını canı gönülden istiyoruz. Ancak bu terör saldırıları arttığı günden beri sosyal medya ve internetde de büyük kapışmalar yaşanıyor diyebiliriz. Özellikle PKK yanlılarına ait sitelerde paylaşılan içerikler ve sosyal medyaya konulan fotoğraflar çarpıtıcı olmakla birlikte halka birşeyler söylenmek istendiğinide anlıyoruz.

Geçtiğimiz hafta bildiğiniz gibi PKK yanlısı Coldhackers hacker grubu Oktay Kaynarca’nın resmi Twitter hesabını hacklemiş ve paylaşımlarda bulunarak PKK adına yeni fotoğraflar paylaşılmıştı. İşte şimdi yine aynı örgüt Coldhackers bu seferde Lig TV’nin resmi Twitter hesabını hacklemiş durumda. Tabi Lig TV şahıs Oktay Kaynarcaya göre daha güçlü diyebiliriz. En azından bir avukat ordusu olay ile ilgilenmeye başlamış durumda ancak yeterli değil çünkü Coldhackers Lig TV’nin resmi Twitter hesabında PKK lehine tweet’ler atıyor ve yeni paylaşımlarda bulunuyor.

lig tv 1

Sizde Coldhackers hacker timinin neler yaptığını görmek istiyorsanız Lig TV’nin resmi twitter hesabına uğrayabilirsiniz. Anladığımız kadarıyla saldırıların bitmeyeceğini tahmin ediyoruz ve Coldhackers hacker örgütünün yeni büyük şirketlere ya da tanındık ünlülerin hesaplarını çalmaya devam edeceğini tahmin ediyoruz. Coldhackers hacker timinin şuanda yaptığı tek iş bu diyebiliriz. Twitter’da aslında güvenlik açığı yok ancak Twitter’da hesap açarken verdiğiniz bazı bilgilerin doğruluğu, yanlışlığı ya da kolay olmasından kaynaklı sorunlar yüzünden hesaplar hacker grupları tarafından hacklenebilir durumda.

Tabi Coldhackers’un ortaya çıkması ile TurkHackTeam rahatsız diyebiliriz. Oktay Kaynarcanın Twittter hesabının çalınmasından dolayı TurkHackTeam’dan hareket bekleyenlerin sayısı azalsada yapılan bir saldırı bulunamadı. Umarızki iki hacker timi birbirlerine karşı savaş başlatıp iyice işi büyütmeden bu meselede tatlıya bağlanır.

-- Reklam --

Haber bültenimize abone ol

En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.