Ana SayfaTeknoloji HaberleriLine uygulaması halka arz ediliyor!

Line uygulaması halka arz ediliyor!

-

Japonya merkezli bir sohbet uygulaması olan Line’ı ülkemizde yaptığı reklamlar sayesinde bizler de tanıyoruz. Line, halka arzını 2 yıl geciktirmesinin ardından 2016’nın en iyisi olmaya çalışacak.

Line, halka arzının 2 yıl ertelenmesinin ardından piyasadaki değerini yükseltmek için çalışmalar yapıyor.

Bu bağlamda zayıf finansal raporları bünyesinde bulunduran Line, artık iş planını düzenleyip, personellerini destekleyecek ve piyasadaki ciddi rekabette bir rol almaya çalışacak.

Önümüzdeki hafta içerisinde halka arzı beklenen Line, küresel değerini 1 milyar dolar arttırmayı hedefliyor. Bu yolda, şirket tarafından yürütülecek olan reklam kampanyalarını kullanacak olan Line, ilk olarak Tayvan, Çin, Tayland ve Endonezya gibi Asya ülkelerinde önemli bir yer edinmeye çalışacak.

Line uygulaması halka arz ediliyor!

Line’ın mevcut uygulama dahilinde daha fazla çıkartma, emoji ve farklı yenilikler sunması bekleniyor. Line’ın son üç yılda aktif kullanıcı sayısı tam 3 katına yükseldi. Geçtiğimiz 2015 yılınan Mart ayında 13 milyon kullanıcıya sahip olan uyguma, şu an 218 milyon kullanıcıya sahip.

Line’ın Telegram, WeChat, Facebook Messenger ve en önemlisi WhatsApp gibi uygulamalarla gireceği rekabetin sonucu merakla bekleniyor.

-- Reklam --
Teknolojik ürünleri incelediğimiz kanalımıza abone olarak bizlere destek olabilirsiniz

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

1 YORUM

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Please enter your name here