Lumia 950 XL Üretimi Durdu!

Microsoft’un üretmiş olduğu ve ardından piyasaya sunarak büyük bir beklenti içerisine girdiği cihaz olan Lumia 950 XL modelinin üretimi artık bitiyor.

Microsoft hatırlayacağınız gibi Nokia‘yı satın aldıktan sonra mobil sektörde daha fazla ağırlığını koymaya başladı. Lumia serisi istenilen ilgiyi görmediği için mobil sektörde istediği yere gelemeyen Microsoft daha sonra Lumia 950 XL modelini piyasaya sürdü. Lumia 950 XL modeli Microsoft’un göz bebeğiydi. Tek güvendiği model Lumia 950 XL olmasına rağmen ne yazıkki ilgi göremedi. Bunun üzerine Microsoft yaptığı son açıklama ile Lumia 950 XL model cihazın üretimlerinin artık yapılmayacağını ve yakında piyasadan kalkacağı açıklandı.

Lumia 950 XL’a Güven Tamdı!

Lumia 950 XL model cihaz için gelen son bilgiler üzerine şirketin en çok güvendiği cihazlar arasında Lumia 950 XL modelininde yer aldığı öğrenildi. Windows 10 işletim sistemi ile gelen telefon, şirketin en güvendiği amiral gemisi modelleri olarak biliniyordu. Lumia 950 XL‘ın ilgi görmemesi üzerine Microsoft‘un ciddi anlamda prestij kaybı yaşayacağı düşünülüyor.

Son Üretimler Yapıldı 

Gelen son açıklamaların üzerine raflarda yerini almış olan Lumia 950 XL için son üretimlerin bittiği ve daha üretimin yapılmasının söz konusu olmadığı bildirildi. İlerleyen günlerde Lumia 950 XL‘ın artık satılmayacağı ve piyasadan kalkacağı düşünülüyor. Son stokların tüketilmesi adına Microsoft daha önce yaptığı gibi bir çok kampanya gibi bu seferde yeni indirim ve promosyon uygulayabilir.

Bakalım son hamle nasıl olacak. Merakla bekliyoruz.

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0