Ana SayfaTeknoloji HaberleriMac için Google Chrome, Yeni Bellek Tasarrufu ve Enerji Tasarrufu Modları Getiriyor

Mac için Google Chrome, Yeni Bellek Tasarrufu ve Enerji Tasarrufu Modları Getiriyor

-

Tangra LH1, Tesla Semi’ye Meydan Okumaya Geliyor!

Terraline tamamen yeni bir şirket olmayabilir, daha önce Solo Gelişmiş Araç Teknolojileri olarak biliniyordu. Şirket,...

Mac için Google Chrome uygulaması, kullanıcılara bellek kullanımı ve pil ömrü üzerinde daha fazla kontrol sağlamak için tasarlanmış yeni Bellek Tasarrufu ve Enerji Tasarrufu modlarıyla bugün güncellendi.

Bellek Tasarrufu modu, aktif olarak kullanılmayan sekmelerdeki belleği boşaltarak kullanımda olan sekmeler için daha sorunsuz bir deneyim sağlar. Google, bu modun özellikle video düzenleme veya oyun oynama gibi sistem açısından yoğun diğer görevleri yaparken yararlı olduğunu söylüyor. Etkin olmayan sekmeler gerektiğinde yeniden yüklenir.

Enerji Tasarrufu modu ile Chrome, pil yüzde 20’ye ulaştığında pil tüketim görevlerini otomatik olarak sınırlayacaktır. Animasyonlu ve videolu web siteleri için görsel efektler gibi arka plan etkinliği de sınırlı olacaktır.

Enerji Tasarrufu ve Hafıza Tasarrufu, Chrome’daki üç noktalı menü kullanılarak açılıp kapatılabilir ve önemli web siteleri Hafıza Tasarrufu’ndan muaf olarak işaretlenebilir.

Yeni modlar, Mac için Chrome uygulamasının en son sürümüyle (sürüm 108) kullanıma sunuluyor ve önümüzdeki haftalarda dünyanın dört bir yanındaki tüm kullanıcıların kullanımına sunulacak.

-- Reklam --

WhatsApp Muadili Uygulamalar 2023

Mesajlaşma uygulamalarının pandemi sırasında her zamankinden daha önemli olduğu kanıtlandı, bu nedenle onlardan vazgeçmek artık söz konusu değil. İster...
Selin Polat
Selin Polathttps://www.cepkolik.com
Boğaziçi Üniversitesi'ni bitirdikten sonra kendimi teknolojiye verdim ve her türlü teknolojik ürünler ile ilgilendim. 1 Nisan itibari ile de Cepkolik.com ekibinde yer aldım. Ekibimizle birlikte teknoloji ile ilgili en güncel haberleri ve incelemeleri sizlere tüm detayları ile birlikte ulaştırmayı hedefliyoruz

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya giriniz