Ana SayfaTeknoloji HaberleriMac için Siri Geliyor!

Mac için Siri Geliyor!

-

Apple’ın iPhone modellerinde uzun yıllardır görmeye alıştığımız sesli asistanı Siri’yi, artık Mac bilgisayarlarda da göreceğiz.

Apple’ın ilk kez 2011 yılında iPhone 4s modeliyle beraber kullanıcılara tanıttığı sesli asistan Siri, günlük hayatta sürekli kontrol etme gereksinimi duyduğumuz hava durumu, döviz kurları vb. konularda bizlere hızlıca yardımcı olarak, hayatımızı kolaylaştırıyor.

Bunun yanında bazı sorulara verdiği farklı cevaplarla ilgi odağı olan Siri, geçtiğimiz sene Türkçe dil desteğine de kavuşmuştu.

OS X için Siri’den İlk Görseller Yayınlandı!

iPhone modellerinde görmeye alıştığımız Siri ile yakaladığı başarıyı Apple TV ve Apple Watch ile devam ettiren Apple, bu kez de OS X işletim sistemini yani Mac kullanıcılarının karşısına Siri’yi çıkarmaya hazırlanıyor. MacRumors tarafından paylaşılan ekran görüntüleri, Apple’ın Haziran ayında gerçekleştireceği WWDC 16 etkinliğinde sunulacak olan OS X 10.12’in sesli asistan desteği sunma ihtimalini güçlendiriyor.

Mac için Siri Geliyor!

Dock’ta bulunan dalgalı ikona bastığınızda tıpkı iPhone modellerinde olduğu gibi Siri, sorularınızı yanıtlamak ve komutlarınızı uygulamak için sizi dinlemeye başlıyor.

Yani Apple, Windows 10 işletim sistemine sanal asistanı Cortana’yı entegre ederek önemli bir adım atan Microsoft karşısında geri kalmak istemiyor.

Teknolojik ürünleri incelediğimiz kanalımıza abone olarak bizlere destek olabilirsiniz

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

1 YORUM

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Please enter your name here