MacOS Sierra 20 Eylül Geliyor!

Apple, yeni masaüstü işletim sistemi MacOS Sierra’yı uzun zaman önce duyurmuştu. Şimdi ise MacOS Sierra’nın çıkış tarihini açıkladı.

Geçtiğimiz Temmuz ayında duyurusunu yaptığı MacOS Sierra’nın final sürümü 20 Eylül’de tüm kullanıcılara geliyor. Apple’ın yardımcı asistanı olan Siri ile beraber gelecek olan MacOS Sierra, iCloud ile birlikte daha iyi geliştirilmiş dosya hizmeti, evrensel pano, Apple Watch ile Mac bilgisayarlarınızı açıp kapatmanıza imkan sunuyor. Ayrıca beraberinde bir çok yeniliği getirecek olması ciddi anlamda kullanıcıların hoşuna gitti.

iPhone’dan kopyalanan içerikleri anında Mac bilgisayarlarınızda yapıştırma imkanı artık bulunuyor. Geliştirilmiş olan iCloud Drive ile ayrıca her yerden bütün dosyalarınıza ulaşma imkanı sunuldu. Masaüstü üzerinde bulunan uygulamalarınız artık bütün MAC bilgisayar ve iPhone cihazlarınız üzerinden ulaşma imkanıda geldi. Ayrıca bir diğer dikkat çeken konu ise eski dosyaların bulut sürücüye aktarılarak disk üzerinde yer alanının arttırılması sağlanacak. Gelecek olan MacOS Sierra hiç kullanılmayan eski dosyaları ise silecek ve yeni dosyalar için alan kazandırmış olacak. MacOS Sierra ile beraber Apple Pay online’da geliyor.

macOS Sierra’nın Geleceği Mac modelleri:

  •  MacBook (2009 sonu veya daha yeni model)
  •  MacBook Pro (2010 ortası veya daha yeni model)
  •  MacBook Air (2010 sonu veya daha yeni model)
  •  Mac mini (2010 ortası veya daha yeni model)
  •  iMac (2009 sonu veya daha yeni model)
  •  Mac Pro (2010 ortası veya daha yeni model)

Ciddi anlamda başarılı bir şekilde gelen Sierra’yı bizzat bende kuracağım. 20 Eylül günü canlı test edeceğim sizler için.

MacOS Sierra tanıtıldı

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0