Madde Bağımlılığı Kadar Tehlikeli

Her geçen gün yeni bir teknolojik gelişmeye merhaba demekle beraber aynı zamanda da her gün neredeyse yeni bir ürünle tanıştığımız teknoloji dünyasında yaşanan olumlu sonuçların yanı sıra, olumsuz sonuçlar da insanların karşısına çıkmaktadır. Bu konuda yapılan açıklamalara göre bu olumsuz sonuçlardan en çok dillendirileni ise, akıllı telefon bağımlılığı. Bu konuya dikkat çeken alanında uzman olan yetkililere göre gençler bu akıma katılıp, benliklerinden olmaktadırlar. Dolayısıyla hemen her geçen gün gelişen teknolojinin çocuklar ve gençlerin üzerindeki etkisi, olumsuz yönde. Tam da bu konuya el atan Yeşilay, bu konuda birkaç projeye başlandığını açıkladı.

Uygulamanın Adı: Outturnet

Yeşilay Cemiyeti Genel Müdürü Yılmaz konu ile ilgili yaptığı açıklamalarda “Gençleri internete bağlılıktan kurtarıp sosyalleşmelerini teşvik etmeyi amaçlayan bir uygulama olacak. Uygulamada telefon ekranına sürekli ‘Dışarıya çık, şu arkadaşınla yemeğe gidebilirsin, şurada şu etkinlik var’ gibi uyarılarla gençleri aktivite yapmaları için teşvik edeceğiz” sözlerine yer verdi. Bu konuda artık bir şeyler yapılması gerektiğini vurgulayan Yeşilay Cemiyeti Genel Müdürü Yılmaz, yapılan bu uygulama ile artık gençlerin daha sosyal olmalarını hedeflediklerini de belirtti.

Teknoloji Haberleri

Madde bağımlılığından daha tehlikeli olan teknoloji bağımlılığına teknolojik çözüm


Outturnet isminde ki söz konusu uygulamayı indiren akıllı telefon kullanıcıları, biraz daha sosyal olarak bu bağımlılıktan da kurtulabilirler. Akıllı telefon kullanımının madde bağımlılığı kadar tehlikeli olduğunu bildiren Yeşilay yetkilileri, yapılacak olan güncelleme ile beraber gençlerin bu bağımlılıktan kurtulmalarını hedeflediklerini bildirdiler.

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0