Matrix Gerçek Oluyor

2000 yıllarında tüm insanların dikkatini çeken Matrix, günümüz teknolojisinde bilim adamları sayesinde gerçek oluyor. Amerikalı bilim adamlarının yaptığı ve beyin ile bilgisayar arasındaki kablo görevini gören hücre sayesinde tüm dünyayı kasıp kavuran Matrix filmi gerçek olacak.

Konu ile ilgili açıklama yapan yetkili kurum ve kuruluşlar, bu konuda günümüz teknolojisinin son damlasına kadar kullanıldığını bildirerek, bilgisayar ile kurulan bağlantı ile beyne direkt olarak bilgi alabilmenin mümkün olacağını bildirdi. Dolayısıyla akla gelen Matyrix karakteri de günümüz teknolojisi ile beraber oldukça mümkün bir durumdadır. Bir saç kılından daha ince bi yapıya sahip olan kablolar ile beyine verilen ilaçlar sayesinde bu olgu mümkün bir hale gelmektedir.

İnsan Beyni Hakkında Daha Fazla Bilgi

Dolayısıyla her geçen gün gelişen ve geliştirilen teknoloji dünyası ile beraber aynı zamanda da bilim de gelişmekte ve ikisi iç içe bir hal almaktadır. Geçtiğimiz günlerde yapılan açıklamalara göre yapılan testleri başarı ile tamamlayan sistem, MIT Profesörü Polina Anikeeva’ın açıklamaları doğrultusunda “Biz en organik sinirsel interfazı geliştirdik. Böylelikle bu interfazları yeni gizemleri çözmek için kullanacağız” şeklinde açıklanmıştır.

Teknoloji haberleri

Gelişen teknoloji dünyası ile beraber bilim de gelişiyor.

Bu konuda yapılan açıklamalara göre insan beyni hakkında olan az miktarda bilgi birikiminin bu sistem ile daha da artabileceği konusunda sinyaller de verilmiştir. Bu sayede de insan beyni hakkında daha fazla bilgi iikimine sahip olunarak günümüzde imkansız olan işlemler o zaman yapılabilecektir.

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0