Ana SayfaTeknoloji HaberleriMeta, akıllı saat projesinde ve Portal'da fişi çekiyor

Meta, akıllı saat projesinde ve Portal’da fişi çekiyor

-

OnePlus, iki yeni PC monitörünü duyurdu

OnePlus, 12 Aralık'ta Hindistan'da iki yeni oyun monitörünü piyasaya süreceğini duyurdu.İki modelden biri, 27 inçlik...

Meta, kısa süre önce Twitter’ın toplu işten çıkarmalarını bile gölgede bırakarak 11.000 çalışanını işten çıkarmaya karar vermesinin ardından geçen hafta manşetlere çıktı. Böyle bir hareketin, sosyal medya devinin bazı iddialı projelerinin ölümünü de beraberinde getirmesi an meselesiydi. Reuters tarafından hazırlanan kapsamlı bir rapor sayesinde, şimdi bu tarafta ek bilgiler elde ediyoruz.

Haber servisi, Meta’nın, hiç piyasaya sürülmemiş iki akıllı saati ile birlikte Portal akıllı ekranında geliştirmeyi hemen durdurduğunu bildiriyor. Bilgiler, Baş Teknoloji Sorumlusu Andrew Bosworth tarafından, halen şirkette çalışan çalışanlar için bir toplantının bir parçası olarak açıklandı. Portal üzerindeki çalışmayı durdurma kararını ayrıntılı olarak açıkladı, cihazı kurumsal sektöre sokmanın “çok uzun” ve “çok fazla yatırım” alacağını söyleyerek, “zamanınızı ve paranızı yatırmanın yanlış bir yol gibi göründüğünü” ekledi.

Engadget’ın işaret ettiği gibi, Pandeminin zirvesinde Portal’ın aileleri ve arkadaşlarıyla şahsen bağlantı kuramayan bazı insanlarla bir bağ kurmayı başardığı kısa bir an vardı. Ancak dünya yeniden açıldığında talep karşılanamadı ve Meta bu yılın başlarında bunu bireysel müşteriler yerine doğrudan işletmelere pazarlamaya karar verdi. The Information tarafından bu yıl Haziran ayında düzenlenen veriler, Portal’ın küresel akıllı ekran kategorisinde yalnızca %1 civarında pazar payına sahip olduğunu gösterdi. Bu, Pandemi sırasında satışlardaki geçici artışa rağmen Meta’nın akıllı ekranının rakiplerine ayak uyduramayacağını açıkça ortaya koyuyor.

Meta, bir süredir üzerinde çalıştığı bir akıllı saat projesi hakkında daha az şeffaftı, ancak görünüşe göre bu girişim de sona erdi. Bosworth, ilerleyen zamanlarda akıllı saat ekibinin Meta’nın artırılmış gerçeklik donanımı üzerinde çalışacağını açıkladı.

Meta üst düzey yönetici ayrıca geçen hafta işten çıkarılan çalışanların %54’ünün ticari pozisyonlarda çalıştığını, kalan kısmının ise teknoloji ile ilgili pozisyonlara gittiğini ortaya koydu. Değişikliğin bir parçası olarak şirket, karmaşık mühendislik engellerini ele almakla görevli özel bir bölüm kuracak.

Büyük bir iç düzenlemenin sürmekte olduğu açık olsa da, Şirket, metaverse üzerine büyük bahse girdi ve diğer girişimler öldürülürken bile, henüz bu çabadan uzaklaşma belirtisi yok.

-- Reklam --

Netflix mobil uygulamasına yedi yeni oyun geliyor

Netflix, Android ve iOS için mobil uygulamasında oyun portföyünü istikrarlı bir şekilde genişletiyor ve kataloğa yedi yeni ekleme var....

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya giriniz