Ana SayfaTeknoloji HaberleriMeteroloji uyardı ! Hava Durumunda hızlı değişiklikler yaşanacak

Meteroloji uyardı ! Hava Durumunda hızlı değişiklikler yaşanacak

-

İklimlerin değiştiğini hissettiğimiz bu günlerde meteroloji’den hava durumu hakkında ciddi uyarılar geldi. Sağlığınıza ve yola çıkarken dikkat

hava değişim

Meteroloji’den yapılan açıklamalara göre hava sıcaklıklarında 7 derecelik bir düşüş yaşanıyor ve hızlı değişimler devam edeceği vurgulandı. İstanbul ve Ankara baita olmak üzere trafiğe çıkacak kişilerin önlemler alması istendi. Aniden başlayan sağanak yağışlar geliyor. Uyarının hemen ardından İstanbul’un bazı bölgelerinde su baskınları yaşanmaya başladı. Özellikle alt geçitlerde yaşanan su birikintileri araçların geçişlerini zorlaştırırken hazırlıksız yakalanan sürücüler yaz lastikleri nedeniyle kaygan zeminde kazalara neden oldu.

Son iki günde 350 üzerinde kaza raporu gelirken bunların büyük bir kısmı zeminden kaynaklı araç kontrollerinin kaybedilmesinden kaynaklı olduğu söylendi. Can ve mal güvenliğiniz için kış hazırlıklarınızı yapmanız gerekiyor. Yağışlardan kaynaklı yolların kaygan bir hale gelmesi araç kontrollerini zorlaştırırken yol tutuşu olan lastikler kullanmanız gerekecek ayrıca trafiğin yoğun olduğu şehirlerde yola çıkmadan trafik bilgilerini kontrol etmeniz gerekiyor. Yaşanan trafik kazaları birçok bölgede tıkanıklıklara neden oluyor.

Ani sıcaklık değişimlerinden kaynaklı hastalıklara dikkat!

Yaz sezonundan yeni çıkarken insanların soğuk havalara karşı önlem almaması birçok hastalığı tetikliyor. Daha sıcak tutacak kıyafetler tercih etmeniz gerekiyor. Ayrıca yağışlara dikkat ederek yağmur’dan korunmanız gerekiyor. Ani yağışlara yakalanmak birçok hastalığı tetiklerken yanınızda yağmura dayanıklı kıyafet bulundurmanız gerekiyor.

Teknolojik ürünleri incelediğimiz kanalımıza abone olarak bizlere destek olabilirsiniz

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Please enter your name here