Microsof Minecraft’ı Satın Aldı

Geçtiğimiz günlerde sizlerle paylaştığımız Minecraft Studios şirketi Microsoft’a Pazartesi günü satılacak haberinden sonra şirket bugün Microsoft tarafından satın alındı.

Windows Phone işletim sistemine sahip cihazlar ürettikten sonra Nokia’nın Windows Phone cihazlar üzerindeki payının neredeyse Windows Phone işletim sisteminin yüzde 92 kullanıcı sayısına sahip olduğunu gördükten sonra 7 milyar dolar vererek batacağı iddia edilen Nokia şirketini satın almıştı.

Nokia’nın değerini yavaş yavaş kaybetmesi üzerine Nokia şirketini satın alan Microsoft bugünde ünlü oyun şirketi ve Minecraft oyununun geliştiricisi Minecraft Studios 2.5 milyar dolar ile satın aldı.

Microsoft kullanıcıları heyecanlandırdı.

Minecraft Studios satın aldıktan sonra milyonlarca kullanıcıyı korkutan Microsoft Windows Phone kullanıcılarını heyecanlandırdı. Windows Phone işletim sistemi için yayınlanması beklenen oyunun kullanıcılar tarafından herhangi bir kısıtlama yapılacak mı? Sorusu akılları karıştırdı.

Bazı iddialara göre oyun Windows Phone işletim sistemi için yayınlanacak, diğer iddialar ise oyunun sadece Xbox One serilerine özel olacağını iddia ediyor.

Android işletim sistemine sahip üst düzey akıllı telefon kullanıcılarının en çok oynadığı güzel oyunlardan olan Minecraft’ın yapımcısı da satın almadan sonra ekipten ayrılacak.

Windows 8 işletim sistemini eleştirdikten sonra Microsoft ile arasını açan Noth çok ağır iddialar ile Microsoft Windows 8 işletim sistemini eleştirmiş Microsoft Windows 8 işletim sistemi kullanıcılarını kızdırmıştı.

 

 

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0