Microsoft 18 bin işçisini işten çıkarıyor

Teknoloji dünyasına bomba gibi düşen haber kullanıcıları şoka düşürdü! Microsoft en büyük yazılım devi olmasına rağmen yakın zamanda toplam 18 bin işçi çıkaracak, her ne kadar 127 bin çalışanı olmasına rağmen Nokia çalışanlarını da tekrar işe alan Microsoft yakın zaman içerisinde işten çıkarmalara başlayacak.

12.500 çalışan Nokia çalışanı.

Yakın zamanda 18 bin işçiyi işten çıkaracak olan Microsoft bu işten çıkaracağı işçilerin 12.500 kişinin Nokia çalışanı olduğunu neredeyse resmi ağızdan açıkladı, geçtiğimiz aylarda Microsoft tarafından satın alınan Nokia şirket ile beraber işçilerini de Microsoft’a yönlendirmişti.

Şirketin yeni CEO’su Satya Nadella çalışanlara yolladığı bir mail ile beraber yakın zamanda 18 bin işçinin işten çıkarılacağını açıkladı, her ne kadar Microsoft için bu tarihi bir rekor olsa da bakalım şirket nasıl bir plan yapacak?

Çalışanların tepkilerine ve teknoloji dünyasına damgasını bugün bu haber ile vuran Microsoft ilk etapta 13 bin kişinin işten çıkarılacağını açıkladı, ondan sonra ise 5 bin kişinin teker teker işten çıkarılacağını açıkladı.

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0