Ana SayfaİncelemeMicrosoft Akıllı Bileklik İncelemesi

Microsoft Akıllı Bileklik İncelemesi

-

Her ne kadar Windows işletim sistemi ve Office programları ile zihinlerde kalmış olsa da Microsoft, akıllı bileklik gibi ürünlerle de pazarda yer alıyor.

Microsoft tarafından üretilen ve büyük ilgi gören akıllı bileklik sayesinde sadece fitness çalışmalarınız için bir yardımcı değil, pek çok akıllı saatte bulunan uygulamalara da bileklik üzerinden ulaşabiliyorsunuz.

Microsoft Akıllı Bileklik Paket İçeriği;

 • USB şarj cihazı
 • Hızlı başlangıç rehberi

İşte tüm özellikleri ile Microsoft Akıllı Bileklik

Microsoft Akıllı Bileklik

Tasarım

Microsoft akıllı bileklik, genel olarak fitness çalışmalarında takılan bandlardan farksız bir tasarımda. 3 farklı ölçüde tasarlanan Microsoft akıllı bileklik, bu sayede satın almak kişilerin kendilerine uygun olan bir ölçüyü seçmesine imkan tanıyor. Bunun yanında ürünün sadece siyah renkte sunulması da kullanıcıları rahatsız eden olumsuz yönlerden birisi.

Elastik bir malzemeden yapıldığı için kolay bir kullanımı olan Microsoft akıllı bileklik, parlak bir görünüme sahip. Bu da tasarım açısından Microsoft akıllı bileklik için oldukça gösteriş ve cazibe katıyor.

Tasarımın altında bulunan bir manyetik alan ve şarj alanı mevcut. Kalp ritimlerini ölçmek için cihazınızı ayarladığınızda, kalp ritminizin ölçümünde bu bölümde yeşil bir ışık yanıyor ve manyetik alan sayesinde kalp ritminiz ölçülüyor.

Fitness konusunda tercih edebileceğiniz diğer ürünlerden çok daha fazlasını sunmayı başaran Microsoft akıllı bileklik, bu anlamda kapsamlı bir paket sunuyor. Paket içeriğinde ise; GPS, jirometre, ivmeölçer, UV sensör, kalp ritim ölçer, derece, Bluetooth 4.0, radyo ve mikrofon.

Suya dayanma konusunda kesin bir bilgi verilmeyen Microsoft akıllı bileklik ile ellerinizi yıkama ve hafif yağmurlu havalarda bir sorun yaşamanız mümkünken, yüzme gibi durumlarda sıkıntılar yaşanabilmesi muhtemel.

Microsoft Akıllı Bileklik

Görünüm

320 x 106 TFT ekrana sahip olan akıllı bileklik, 1.4 inçlik bir ekran üzerinden kullanım sunuyor. Küçük ve hoş detaylara sahip olan akıllı bileklik, üstelik oldukça sessiz. Parlaklık konusunda başarılı olan akıllı bileklik ile güneşli havalarda dahi sorunsuz bir şekilde cihazı kullanmak mümkün.

Akıllı bileklik ekranının kenarlarında iki buton bulunuyor. Bu butonlardan birisi açma ve kapatma konusunda yardımcı olurken, diğeri fitness konusunda bilgilere göz atmanızı sağlıyor.

Bu özellikleri ile akıllı bilekliğin ekranı ve görünümü için başarılı olduğu söylenebilir. Samsung Gear Fit ve LG G Watch R gibi benzer ürünler ile bu bakımdan benzese de akıllı bileklik konusunda farklı olmak da pek mümkün değil.

Microsoft sağlık uygulamaları

Akıllı bilekliğin en önemli özelliklerinden birisi de Microsoft sağlık uygulamaları. Fitness araçları ve aktiviteler ile ilgili bilgi sunan zengin bir araç grubuna sahip olan akıllı bileklik bu anlamda sınıfı geçmeyi başarıyor.  Bunun yanında akıllı bilekliğin en önemli özelliklerinden birisi de sadece Windows Phone ile değil, Android ve İOS ile de uyumlu çalışabilmesi.

Modern UI tasarımların kullanıldığı Microsoft sağlık uygulamalarında ana ekran üzerinde tüm araçlar kategorilendirilmiş durumda. Bu doğrultuda ne kadar kalori yaktığınızı, uyuma saatlerini, ne kadar mesafe kat ettiğinizi ve benzer bilgileri bulabilirsiniz.

Microsoft akıllı bileklik, kullanıcıların bilgi analizi konusunda da oldukça farklı bir yönteme başvurmuş durumda öyle ki sadece numaratik bilgiler değil, bu bilgilerin yanında durumu grafiklerle de sunmayı başarıyor. Böylece kullanıcıların daha iyi bilgi almasını sağlayan Microsoft akıllı bileklik, farklı bilgileri kullanarak bu doğrultuda analiz yapmayı başarıyor.

Üstelik Microsoft akıllı bileklik, dışarıda yapılan herhangi bir işe göre de programlanabilir durumda. Öyle ki güç antrenmanları gibi çeşitli aktivitelerinizde Microsoft akıllı bileklik size yardımcı olmayı başaracaktır.

Bağlantı

Microsoft Cortana ile uyumlu çalışan Microsoft akıllı bileklik ile konuşma yapmak için Cortana ile eşitleme ve bilgi paylaşımı yapılması gerekiyor. Bunun yanında Bluetooth 4.0 LE donanıma sahip olan Microsoft akıllı bileklik, bu konuda size yardımcı oluyor. 20 fit yüksekliğe kadar bağlantıda kopma olmadan bağlanmak mümkün.

Microsoft Akıllı Bileklik

Performans

Microsoft akıllı bileklik, Phantom’da yaşanan hatalardan iyi ders çıkarmış gibi görünüyor. Öyle ki kişilerin ellerini hareket ettirmesi ile adım saymaya başlayan diğer akıllı bilekliklerin aksine Microsoft akıllı bileklikte bu sorun çözülmüş durumda. Microsoft akıllı bileklik adımlarınızı gerçekten fark ederek sayabiliyor.  GPS bağlantısı olduğu için harita üzerinden gittiğiniz alanları takip edebilir, koşunuz sırasında tam ve doğru istatistiklere böylece ulaşabilirsiniz. Microsoft akıllı bileklik ile uyku modunu doğru bir şekilde ayarlamanız halinde, uyku halinde yaktığınız kalorilere kadar uykunuz hakkında bilgi almanız mümkün hale geliyor.

Batarya

100 mAh bataryası bulunan Microsoft akıllı bileklik, bu konuda zayıf kalmış durumda. Batarya kullanımında cihaza olumsuz puan kazandıran bu özelliğine rağmen, akıllı bileklik iyi bir performans sunuyor.

Sonuç olarak Microsoft akıllı bileklik

Bir fitness cihazından çok daha fazlası olan Microsoft akıllı bileklik, zengin uygulamaları ile birlikte geniş seçenek sunan Microsoft akıllı bileklik, Cortana gibi uygulamaları bazı durumlarda zorunlu kılsa da Microsoft’u tercih edenler için bu çok da sorun olmayacaktır.

199.99 Dolar etiket fiyatı olan Microsoft akıllı bileklik, çoğu kişi için pahalı olarak kabul edilse de bağlantı konusunda uyumlulukları ile birlikte geliştirilebilir olduğundan dolayı bu fiyat verilebilir. Bunun yanında kolda çok rahat bir kullanım sunmaması ve batarya konusunda sınıfta kalması, bu konuda sizi diğer akıllık bileklik seçeneklerine yönlendirebilir.

Microsoft akıllı bileklik olumlu yönleri

 • İstenilen bilgileri hızlı bir şekilde gösterebilme
 • Android, iOS ve Windows Phone il uyumlu olma
 • Akıllı saatlerde bulunan uygulamaları barındırması
 • Sağlık için geniş seçenekleri bulunması

Microsoft akıllı bileklik olumsuz yönleri

 • Bilekte kullanılacak bir cihaz olarak fazla ağır olması
 • Az batarya kullanım süresi
 • Yüksek fiyattan satışa sunulması
 • Suya karşı dayanıklılığının az olması
 • Uyku modunun elle ayarlanmasının gerekmesi
Microsoft Akıllı Bileklik
Bizi Youtube'ta takip et! Süpriz Hediye Kazan!!

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Please enter your name here