Microsoft, Azure için Red Hat kullanılacak

Microsft bilindiği gibi son zamanlarda Azure adında bir bulut sistemini hayata geçirmişti. Teknolojinin bulut çözümler üzerine yoğunlaştığı şu günlerd, Microsoft, Azure için Red Hat kullanacağını açıkladı.

Microsoft, geçtiğimiz günlerde çok önemli bir Linux adımı daha attı. İşte yazılım devi Microsoft’un Red Hat ile kurduğu yeni ortaklığın deyatları.

microsoft-azure-icin-red-hat-kullanilacak

Microsoft, ünlü Red Hat işletim sistemini kendi bulut çözümü olan Azure platformuna ekleyebilmek için firmayla yeni bir ortaklık kurdu.

Microsoft Azure platformu, bilinidği gibi Ubuntu ve CentOS gibi Linux tabanlı sanal makineleri daha önceden destekler haldeydi. Yapılan bu yeni ortaklık sayesinde Microsoft, firmalara Red Hat Enterprise Linux kullanma olanağı da tanımış olacak. Buna ek olarak mevcut Red Hat Cloud Access kullanıcıları, RHEL sanal makinelerini Azure’a port edebilecekler. Her iki firma da melez bulut platformu için platformlar arası ve firmalar arası destek sunacak hale gelecekler. İş yükü yönetim araçları, Sistem Merkezi Sanal Makine Yöneticisi, Microsoft ve Red Hat’in CloudForms araçları, firmaların bulut platformlarında beraber çalışacak biçimde güncellenecekler.

Yakın zamanda hayata geçirilecek olan bu yeni ortaklıkla birlikte .NET’teki birincil geliştirme ve referans Linux işletim sistemi, Red Hat Enterprise Linux haline gelecek. Böylece Microsoft, teknolojilerini açık kaynak topluluğuna sunmak için yeni bir yol açmış olacak.

Bu arada ülkemizde pek yaygın olmayan Microsoft’un Azure platformu gelişmeye devam edecek gibi görünüyor.

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0