Ana SayfaTeknoloji HaberleriMicrosoft, Google ile dalga geçti!

Microsoft, Google ile dalga geçti!

-

2 Amerikan teknoloji devleri arasında büyük kapışma. Microsoft, Google’ın Alphabet bünyesine katılması ile ilgili yeni birkaç internet sitesi açtı. Açtığı sitenin adıyla Microsoft, Google ile dalga geçiyor.

Geçtiğimiz günlerde Google, Alphabet adlı yeni bir oluşumun içine katılmıştı ve bunu sizlere iletmiştik. Aralarında en büyüğün Google olduğu birçok farklı şirketi barındıran Alphabet’in, daha geniş çapta projelere imza atacağı açıklanmıştı. Bunun yanında Alphabet için abc.xyz adlı bir internet sitesi açmıştı.

Google alay konu oldu!

microsoft-google-ile-dalga-gecti2

Ürettiği birçok proje ile sadece bir arama motorunun çok ötesinde bir şirket haline gelmeyi başaran Google’ın rakiplerinden biri de şüphesiz ki Microsoft. Google’ın Alphabet bünyesine katılmasını farkeden Microsoft, rakibinin yeni hamlesini trollemek için iki adet internet sitesi açtı.

Microsoft, abc.wtf ve abc.fail adlı iki adet internet sitesi açarak Alphabet’in internet sitesine atıfta bulunuyor. Sitenin uzantısı olan wtf’nin, İngilizce’de argo olarak “Ne oluyor?” anlamına, fail kelimesinin ise “hata” anlamına geldiğini söyleyebiliriz.

Microsoft, böyle siteler açtığını resmi olarak duyurmasa da abc.wtf veabc.fail adlı sitelere girildiğinde sitelerin Microsoft’un Bing adlı arama motoruna yönlendirme yapması, bu işin arkasında Microsoft’un olduğu yönünde kuvvetli bir izlenim oluşmasına yol açıyor.

Bing, Microsoft’un kendi çıkarttığı bir arama motoru ancak kullanıma açıldığı süreden bu yana Bing, Google’ın karşısında pek bir varlık gösteremedi. Dilerseniz kendinizde deniyebilirsiniz. abc.wtf abc.fail (Siteler yeni sekmelerde açılacaktır.)

Teknolojik ürünleri incelediğimiz kanalımıza abone olarak bizlere destek olabilirsiniz

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here