Ana SayfaİpucuMicrosoft Google'ı Engelledi

Microsoft Google’ı Engelledi

-

Sonunda beklenen oldu! Windows Phone 8.1 işletim sistemi ile beraber kullanıcılar internet explorer tarayıcısında Google.com adresini varsayılan adres olarak seçemiyorlar.

Dünyanın en popüler arama motoru Google mobil kullanıcılar tarafından oldukça sık kullanılıyor, bilgisayar üzerinde Yandex kullanan kullanıcıların mobil üzerinde tercihi Google oluyordu, ancak bugün gelen bilgilere göre Google Windows Phone platformuna karşı yaptığı haksızlığa Microsoft tepki verdi, kullanıcılar bundan sonra internet explorer tarayıcısında ana sayfa olarak Google seçilemiyor, kullanıcılar için engellenmiş olan Google seçeneği sayesinde Microsoft hem Google için bir hamle, hemde kendi arama motoru Bing için bir hamle yapmış oluyor.

Kullanıcılar tepki gösterdi.

Büyük çoğunluğa sahip kullanıcılar bu hamlenin iyi olduğunu ve daha fazlasının yapılmasını isterken küçük bir kesim ise bunun yanlış olduğunu iddia etti, kullanıcılar Google Android cihazlarında Bing arama motorunun seçilmesine izin veren Google’ın neden Windows Phone platformunda engellendiği hakkında Microsoft’Tan açıklama bekliyor.

Bir Windows Phone kullanıcısı 0larak bu kararın iyi olduğunu düşünüyorum,  peki sizler bu karar hakkında ne düşünüyorsunuz? Bizlere yorum olarak bildirebilirsiniz.

-- Reklam --

Youtube kanalımıza abone ol! Mi Band 6 ya da Steelseries Rival 3 senin olsun.

Haber bültenimize abone ol

En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.