Microsoft Lumia 435 : Giriş Seviyesinde Bir Başka Savaşçı !

Microsoft Lumia 532 ile beraber lanse edilen, akıllı telefon sektörü giriş seviyesinde bir başka savaşçı da Microsoft Lumia 435 olacak. Aynen abisi gibi Microsoft Lumia 435 ‘in tek ve çift sim kart destekli modelleri olacak. Çift sim kartlı modeller Microsoft tarafından Microsoft Lumia 435 Dual SIM olarak adlandırılmış durumda. 

Microsoft’un Lumia 532 ile 435‘i aynı kulvarda üstelik 20 dolar gibi bir fiyat farkı ile yarıştırması bir hayli enteresan olmuş. Lumia 532 nin fiyatı 100 Dolar civarında iken Microsoft Lumia 435 ise 80 Dolar civarından satılacak.

İki cihaz arasındaki en büyük farkın Lumia 532 Snapdragon 200 yongasını 4 çekirdekli işlemci ile piyasaya sürülürken Microsoft Lumia 435′ te bunun 2 çekirdekli olduğunu görüyoruz. Ayrıca Lumia 435′ te arka kamera 5MP yerine 2MP olacak.

Microsoft-Lumia-435Ekran çözünürlükleri aynı olan cihazların boyutlarında bir miktar değişiklik var. Cep Telefonları bölümünde Microsoft akılı telefonların olduğu alanda cihazları incelerseniz pek farklılıklar olmadığını sizlerde göreceksiniz.

Donanımsal özelliklerin haricinde yazılımsal özellikler de aynı. Windows 8.1 ve Lumia Denim güncellemeleri, Cortana Akıllı Asistan Hizmeti, HERE isimli harita programları da telefon ile birlikte geliyor.

Microsoft Lumia 435 te gelen bir diğer fark, tanıtım videosu. Elbette bu videoyu sizlere sunmadan yazıyı sonlandırmak istemedik.

https://www.youtube.com/watch?v=O5wyve4dLPc

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0