Microsoft Lumia 950 mi? Apple iPhone 6 mı? yoksa Samsung Galaxy S6 mı? karşılaştırma

Kısa sürede raflarda onlarca yeni modelin yer alması tüketicilerin kafalarında soru işareti oluştururken Microsoft Lumia 950 mi? Apple iPhone 6 mı? yoksa Samsung Galaxy S6 mı ? karşılaştırması yaparak sorulara cevap verdik

Akıllı telefon pazarında pastadan aldığı dilimi büyütmek isteyen Microsoft sonunda amiral gemisi olan Lumia 950 tanıttı, iPhone ise son güncelleştirmelerini yaparak dengeleri değiştirecek işlere imza attı. Yeni modeller sundu. Samsung ise hala bir çıkış aramakta ancak gün geçtikçe pastadan aldığı dilim küçülüyor.

Üç dev şirketinde amiral telefonlarını bir araya getirerek inceledik tüm özelliklerini karşılaştırdığımızda bakalım nasıl bir sonuç çıkacağı merak edilirken finalde donanım özelliklerinin yanı sıra, kullanıcı yorumlarını da değerlendirerek bir liste sunacağız. Ancak Lumia 950 raflarda yeni yerini almaya hazırlanırken yorumlarını bulmak oldukça zor bu yüzden tanıtımda aklımızda kalanları değerlendirerek bir çizgi çizmeyi hedefliyor.

Lumia 950 incelemesi ve özellikleri

lumia 950İşletim sistemi olarak Windows 10 yer alması büyük bir artı hız ve kullanışlılık açısından oldukça başarılı işlere imza atılıyor tek eksi yönü marketinin yeterince zengin olmaması, 5.2 inç ekrana sahip olan cihaz 1440 x 2560 çözünürlüğe sahip 565 ppi AMOLED ekrana sahip, kamera kalitesi 20 MP 3840×2160 (4K) çözünürlük bulunuyor.

Özelliklerine baktığımızda gerçekten kaliteli bir telefon olduğunu görüyoruz. Yeni eklenen özellik ve bilgisayar gibi ekran bağlantıları kurmak gibi birçok fonksiyon eklenmiş herhangi bir eksi yönü gözükmeyen akıllı telefonun ismini sık duyacağız.

Apple iPhone 6 incelemesi ve özellikleri

Apple iPhone 6İOs işletim sistemine sahip olan cihaz 4.7 inç ekranı bulunuyor. Rakiplerine oranla daha küçük boyutlara sahipken geniş ekran sevenlerin ikinci planda düşünebileceği bir cihaz konumuna geliyor. 750 x 1334 pixels ve 326 ppi ekranıyla rakiplerinin yanına yaklaşamıyor. 12 MP kamera özelliklerini değerlendirdiğimizde odaklama ve genişlik kalitesinden dolayı rakiplerini yakalıyor 4K video kaydı destekliyor. Pek çok özelliğe sahip cihaz rakiplerine oranla yetersiz gözükse de kullanım kolaylığı ve hızlı sisteminden dolayı bir adım öne çıkıyor. Ancak bataryasının dayanıksız olmasını büyük bir eksi olarak değerlendiriyoruz.

Samsung Galaxy S6 incelemesi ve özellikleri

Samsung-Galaxy-S6Samsung ne kadar cihazlarını geliştirmek istese da android ağır bir işletim sistemi olduğu için akıllı telefonlar bir süre sonra yavaşlama, ısınma gibi sorunlara neden olabilir. Market zenginliğini düşünürsek de birbirini dengeliyor diyebiliriz. 5.1 inç ekrana sahip 577 ppi piksel değerleriyle görüntü kalitesinin iyi olduğunu söylemek mümkün 16 MP arka kamerası 2550 mAh bataryaya sahip cihazda 3 GB RAM yer alıyor. Genel özellikleri olarak iPhone’dan önde gözükse de uzun süreli kullanımlarda yavaşlama olacaktır. Özellikle Android sürümlerinin yükseltilmesi cihazı yetersiz kılabilir.

Sıralama yapmamız gerekirse Lumia 950 > iPhone 6 = Samsung Galaxy s6 sonucunu çıkartabiliriz.

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0