Microsoft, Nokia Kararını İspatlayacak

Redmondlu teknoloji devi Microsoft, Nokia’yı aldıktan sonra tüm eleştirileri üzerine çekip, imajını yitirmiş ve teknolojik gelişmelerden uzak kalmış olan firmayı hangi amaçla aldığını merak konusu olarak gösterdi. Kullanıcıların eleştirilerine neden olan bu girişimi nedeniyle Microsoft, mobil anlamda Nokia’yı geliştirmeye niyetli olarak görülse de bu bağlamda henüz elde avuçta bir çalışmanın olmaması, internet takipçilerinin olumsuz tepkiler vermesine neden oluyor.

Microsoft, Nokia ile Kendisini Gösterecek

Windows Phone

Microsoft, akıllı telefonları gün yüzüne çıkarıyor


Akıllı telefon piyasasında etkili bir rol oynamak isteyen Microsoft, Nokia markası adı altında yeni uygulamalar ve yeni özelliklerle bezenmiş yeni telefonları piyasaya sürme noktasında fayda sağlayacağına yönelik girişimlerde bulunacağını da açıklayarak; kullanıcıların sadece bekleyiş içerisine girmesini ve girişimlerin en kısa sürede hayata geçirileceğini ve kullanıcılara ulaşacağını beyan etti.

Çalışmalara yavaş yavaş başlayan Microsoft, iOS ve Android işletim sistemlerine yönelik çalışmalarda bulunmuş ve özel ve iddialı uygulamalarla gündeme gelmek için kollarını sıvama anlamında bir fayda sağlayacak girişimlerde bulunulur. Bu tür uygulamalara örnek olarak da Outlook uygulamasını gösterebiliriz.

Windows 10 işletim sistemini de çıkaracağı akıllı telefonlara göre güncelleyecek olan Microsoft, bu tür hamleleri belirleme aşamasındaki zamanı iyi kullanarak bir an önce faaliyete geçeceğini de duyurdu. Böylelikle akıllı telefon piyasasına bir teknoloji devi daha atılacak; ve rekabet ortamı daha da kızışacak.

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0