Microsoft, Nokia Tesislerini Kapatıyor!

Microsoft’un, Nokia’yı satın almasıyla birlikte, başlayan yeni döneme geçiş süreci hızla yayılmaya devam ediyor.
Microsoft Nokia şirketini satın alarak iyi bir şekilde işlerini yürütmek istiyor. Fakat bunun yanında bazı sorunlar bulunuyor. Bu sorunları çözme açısından, bazı üretim tesislerinin kapatılması yoluna varıyor. Bu yol ile birlikte Microsoft, yeni çağın ileri gelen teknolojisi ile ilerleme kaydetmek istiyor. Teknoloji ve yazılım devri olarak bilinen Çin’de yer alan iki farklı türden Nokia telefon üretim tesisleri kapatılmaya hazırlanıyor.

Çin Fabrikalarını Kapatmak İçin Girişimler Başlatıldı

Microsoft'tan yeni hamle

Nokia’nın Çin fabrikaları kapatılıyor


Bunlarla birlikte Teknoloji ve yazılım devinin telefon devi Nokia’yı kendi bünyelerine katmasından sonra başlayan yeni dönem hazırlıkları hızlı bir şekilde devam ediyor. Bu şirket, Çin’de yer alan iki türden telefon üretim tesisini kapatıyor. 2013 yılında Finlandiyalı olan şirketin cihaz ve servisler bölümlerinde bulunan çeşitli patentleri satın alan Microsoft, yaklaşık olarak 25 bin kişilik bir üretim gücünü kendi cephelerine çekmişti.

Nokia, satın alma olaylarından sonra tesislerinde çalışan gücünü azaltma yoluna başvurdu. Son olarak Çin’de yer alan üretim tesisleri üzerinde de müdahale hazırlıkları başlıyor. MarketWatch sitesinin yayınladığı bir habere göre telefon üretimi yapmakta olan iki türden tesis kapatılacak ve 9 bin çalışanın görevlerine son verilecek.

Tesislerden birisi, Çin’in başkenti olan Pekin’de, diğeri de Dongguan bölgesinde faaliyet göstermektedir. Neowin sitesinin haberine göre ise, Microsoft China içinde bulunan adı verilmeyen kaynaklardan alınan bilgiler doğrultusunda Mart ayında Vietnam’a taşınmaya hazırlanmaktadır.

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0