Ana SayfaAndroid HaberleriMicrosoft Nokia X için ölüm fermanını imzaladı

Microsoft Nokia X için ölüm fermanını imzaladı

-

Fotoğraftan İnsan ve Nesne Silme Uygulamaları 2023

Mükemmel bir fotoğrafa sahipseniz, ancak arka planda istenmeyen biri veya bir şey varsa, bir "nesneleri...

2014 başında Android cihaz üretimine ayak basan Nokia Android cihazlarına elveda diyor, Microsoft yakın zamanda Android işletim sistemine sahip Nokia modellerini sonlandıracak.

Nokia Microsoft’un kararlarına uymak zorunda.

Kısa zaman içerisinde 18 bin işçisini işten çıkaracak olan Microsoft bu işçilerin 12.500 gibi bir rakamının Nokia çalışanı olduğunu ve yakın zaman içerisinde işten çıkarılacaklarını çalışanlara mail yoluyla bildirdi.

Mail yoluyla kullanıcıların işten çıkarılacağını bildiren Microsoft yaptığı yeni bir açıklama ile Nokia X ailesine elveda edeceklerini açıkladı, Nokia CEO’su Stephan Elop’da yaptığı açıklamada şunları dile getirdi ”Nokia X, Series 40 ve Asha modellerinin yerini Windows Phone modellerini tercih ederek yolumuza devam edeceğiz.”

Sözlerini açıklayan Elop ve Microsoft Android işletim sistemi üzerinden tamamen ayrılacak, geçtiğimiz gün itibariyle cihazlarında Google arama motorunu engelleyen Microsoft bakalım Nokia X kullanıcıları için yeni güncellemeler yayınlamaya devam edecek mi?

 

-- Reklam --

Samsung Galaxy A34’ün Teknik Özellikleri Gün Yüzüne Çıktı

Samsung her zaman üst düzey modellerden sonra orta seviye cihazlarını piyasaya sürmüştür. Markanın üretim hattında Galaxy A34 ve Galaxy...
Selin Polat
Selin Polathttps://www.cepkolik.com
Boğaziçi Üniversitesi'ni bitirdikten sonra kendimi teknolojiye verdim ve her türlü teknolojik ürünler ile ilgilendim. 1 Nisan itibari ile de Cepkolik.com ekibinde yer aldım. Ekibimizle birlikte teknoloji ile ilgili en güncel haberleri ve incelemeleri sizlere tüm detayları ile birlikte ulaştırmayı hedefliyoruz

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya giriniz