Microsoft ofislerine Çin baskın yaptı

Windows 8 işletim sistemini geçtiğimiz aylarda Çin üzerinden yasaklandığını yayınlamıştık, sürekli olarak yeni işletim sistemi sürümlerinin çıkarılmasına karşı olan ve neredeyse tüm ülkenin XP işletim sistemini kullandığı belirtilen Çin için bugün yeni bilgiler geldi.

Microsoft Çin’e karşı tepki gösterdi.

Sürekli olarak bankalarda dahil XP işletim sistemi kullanan Çin Microsoft tarafından XP işletim sisteminin durdurulması üzerine Microsoft ile beraber yeni bir tartışma başlatmıştı.

Bugün gelen bilgilerde ise Windows 7 işletim sistemi kullanmaya başlayan Çin Windows 7 işletim sisteminin destek süresinin biteceğini öğrenince Çin Sanayi ve Ticaret İdaresi’ne bağlı görevlilerden oluşan ekipler, aynı adan en az dört adet Microsoft ofisini ziyaret ettiğini bildirdi.

Microsoft tarafından “Firma olarak, yeniliğe açık, güvenliği ön planda tutan, en son teknoloji ürünleri son kullanıcıya ulaştırmak için elimizden geleni yapıyoruz. Gerektiği taktirde, Çin hükümetinin sorduğu sorulara severek cevap veririz.” diye bir açıklama yayınlandı.

 

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0