Ana SayfaTeknoloji HaberleriMicrosoft Scroogled Sitesini Kapattı

Microsoft Scroogled Sitesini Kapattı

-

Marvel’s Avengers Bugün İndirimli, Yarın Yok!

Eylül 2020 itibariyle piyasaya sürülen Marvel's Avengers - The Definitive Edition, son 1 haftadır büyük...

Microsoft 2012 yılında sebebini bir türlü anlayamadığımız bir şekilde “Scroogled” adında bir sitesi mevcuttu. Bu site üzerinden Google‘a adeta yeri geldiğinde belden aşağıya vurmaktan da geri kalmıyordu.

Zaten Scroogled sitesinin iki amacı vardı. bunlardan birisi tabi en başta Google‘ın kendisini olmak üzere ne kadar Google ürünü varsa GmailChrome, Play Store vb eleştirmek, hatta kötülemekti. Diğer bir görevi de sitenin, Microsoft‘a ait bardak, çanak, çömlek, t-shirt satmaktı.

Microsoft bu siteyi açarken, videolar çekmiş, tanıtım için gazetelere ilan vermişti. Yani ne oldu da birden bu siteyi kapattı derseniz yine iki ihtimal mevcut. Ya Microsoft, Scroogled‘un görevini tamamladığını düşünüyor olmalı veya Scroogled sayesinde Google‘ın reklamını yaptığının farkına vardı. Malum reklamın iyisi kötüsü olmaz.

Microsoft‘un vakti zamanında hazırlattığı videoları izlemek isterseniz bolca mevcut ! Sayfaları takip edin yeterli.

Microsoft’un Activision Blizzard’ı Satın Almasına Yeni İtiraz

2022 yılının başında start alan ve aradan geçen 1,5 senenin akabinde halen tam anlamıyla çözüme kavuşmayan Microsoft’un Activision Blizzard’ı...
Selin Polat
Selin Polathttps://www.cepkolik.com
Boğaziçi Üniversitesi'ni bitirdikten sonra kendimi teknolojiye verdim ve her türlü teknolojik ürünler ile ilgilendim. 1 Nisan itibari ile de Cepkolik.com ekibinde yer aldım. Ekibimizle birlikte teknoloji ile ilgili en güncel haberleri ve incelemeleri sizlere tüm detayları ile birlikte ulaştırmayı hedefliyoruz

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya giriniz