Microsoft Spartan Tarayıcının Özellikleri Belli Oldu

Microsoft’un Internet Explorer’ın yerine tercih edeceğini duyurduğu Microsoft Spartan’ın özellikleri açıklandı. Yapılan lansmanda Spartan tarayıcı tanıtılırken merakla beklenen tüm soru işaretlerine cevap verildi.

Microsoft Windows 10 sürümünde varsayılan tarayıcı olarak kullanıcılara sunulacak olan Spartan, bu sayede Windows 10 kullanan herkese de işletim sistemi üzerinden kolayca ulaşabilecek. İnternet kullanımında pek çok yeniliğin beraberinde geleceği Spartan da kullanıcı dostu pek çok küçük işlev bulunuyor. Windows 10 ile işletim sistemi alanında yeni bir dönem açmayı planlayan Microsoft, Spartan ile de tarayıcı pazarına ciddi bir giriş yapmayı planlıyor. Özellikle Google Chrome ile piyasada ciddi bir gerileme yaşayan Microsoft’un Spartan ile hedeflerini tutturmaktan başka bir çaresi de görünmüyor.

Not Almanın Özgürlüğü

Spartan’da dikkat çeken en önemli özellik notes ve clippy tools olarak adlandırılan not alma sistemi. Web siteleri üzerinde istenildiği şekilde not almayı mümkün hale getiren notes ve clippy tools özelliği, diğer tarayıcılarda eklentiler ile mümkün olabiliyor. Yine Microsoft’un bir uygulaması olan One Note ile de entegreli bir şekilde çalışabilen Spartan, bu bakımdan da kullanıcılara kolaylık sağlıyor. Fakat One Note, oldukça az sayıda kullanıcı tarafından kullanılıyor.

Sesli Kontrol

Spartan’da diğer tarayıcılarda olmayan sesli komut sistemi de bulunuyor. Cortana entegrasyonu olarak adlandırılan bu yenilikte tarayıcı üzerinde sesli bir şekilde arama yapmak, arama sonuçlarını listelemek mümkün.

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0