Microsoft, Windows 10 için yapacağı “Redstone” güncelleştirmesini açıkladı

Windows 10 güncelleştirmesiyle kısa sürede 13 milyon kullanıcıya ulaşan yeni sistemde muhtemel hatalar ve eksikler giderilerek yeni özellikler dahilinde Redstone yükseltmesi yapılacağı resmileşti

redstoneYılın ortalarında yayınlanan windows 10 ile birçok kullanıcı şikayeti de peşinden gelmeye başladı. Köklü bir değişiklik yapılarak hazırlanmış olan sistem geçmişte alıştığımız düzene tekrar dönerek 8 versiyonuna veda ettirmişti. Kullanıcı deneyimi düşük kalınca modern Windows 10’a geçilmişti. Ancak sistemin beta sürümü yeterince test edilmeden kullanıcılara sunulunca birçok hata kaçınılmaz oldu. Özellikle ağ problemlerinin sık yaşanıp detaylı ayarlamaların bulunduğu arayüze ulaşmak oldukça zordu. Bunun yanında hızlı başlat özelliği kullanıcı kontrolünden çıkarak sistemin isteklerine yanıt veriyordu. Birçok kişi güncellemenin ardından geri dönmeyi tercih etti.

Sorunların sayısının artmasıyla ufak güncellemeler yerine Redstone geleceği açıkladı. Bu güncelleme içinde sistemde yer alan hataların giderilmesi ilk hedef ancak yeni özellik ve uygulamaların yer alacağı kullanıcı deneyimini artıracak özelliklerinde eklenmesine karar verildi. İnternette sörf yapmak isteyen kişilerin internet explorer’dan uzaklaşarak farklı tarayıcılara yönelmesi de şirketi düşüren yapı taşlarından biriydi. Bunun yerine daha hızlı bir performans sağlayacak sistem üzerinde çalışmalar başlatıldı. Windows 10 ile gelen yeni tarayıcı eskiye oranla daha hızlıydı ancak bazı siteleri görüntülemekte sorunlar yaşanıyordu. Bu hatalarında giderildi Redstone güncelleştirmesi kapsamında yapılmasına karar verilirken gelecek yeni özellikler ve değişimlerin tamamı performans odaklı yapılacak gibi gözüküyor. Mühendis ve yazılımcıların yapılacak değişimler üzerinde çalıştığını aktaran windows 2016 yılının başlarında Redstone’un kullanıma hazır olacağını aktardı. Köklü bir değişim olmayacak sadece hataların giderildiği ve yeni özelliklerin eklendiği bir güncelleştirme olacaktır.

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0