Microsoft Windows Phone 8.1 GDR1 özelliklerini açıkladı

Windows Phone 8.1 işletim sisteminin ilk güncellemesi olan ve geçtiğimiz günlerde geliştiriciler için yayınlanan güncellemenin içeriği ve getirdikleri özellikler hakkında Microsoft tarafından herhangi bir bilgi bulunmuyordu. Sürekli olarak GDR1 ile hangi yeni özelliklerin geldiğini merak eden kullanıcılara yanıt Microsoft’tan gecikmedi.

Windows Phone 8 güncelleme geçmişi sayfasından GDR1 özelliklerini kullanıcılarla paylaşan Microsoft güncelleme içeriğinin ne olduğu hakkında resmi bilgiyi vermiş oldu.

İşte GDR1 yenilikleri.

8.10.14141.167 ve 8.10.14147.180 sürümünün yenilikleri:

* Klasörler: Windows Phone 8.1 GDR1 ile beraber iOS işletim sisteminde olduğu gibi klasörler oluşturup bildirimler alabilirsiniz, bu işlem için herhangi bir uygulamayı başka uygulamanın üzerine sürükleyin

* Mesajlaşma: SMS’lerinizi birer birer silebilirsiniz.

* Çoklu seçim: Çoklu SMS ve kişi seçip silebilirsiniz

* Uygulama odası: Çocuk Odası modunun  biraz daha geliştirilmiş olan modudur, bu mod ile beraber telefonunuzu kullanmak isteyen yetişkin kişilere sadece kendinizin seçtiği uygulamaları kullanmalarını sağlayabilirsiniz.

* Alarm: Alarm erteleme süreleri Alarm uygulamasına eklendi.

* Aksesuar uygulamaları: Windows Phone 8.1 GDR1 ile beraber Windows Phone cihazlar akıllı saatler ve akıllı kapaklar ile beraber uyumlu olarak çalışacak, ancak belirtmemizde fayda var şuan Windows Phone işletim sistemine sahip bir cihaz için akıllı saat veya kapak bulunmuyor.

* İnternet Paylaşımı: Bluetooth ile internet paylaşım seçeneği dahil edildi.

* VPN: L2TP protokolü dahil edildi.

* Okuyucu geliştirildi

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0