Ana SayfaTeknoloji HaberleriMicrosoft Windows Phone düşüş de iken Surface yükselişe geçti!

Microsoft Windows Phone düşüş de iken Surface yükselişe geçti!

-

Tangra LH1, Tesla Semi’ye Meydan Okumaya Geliyor!

Terraline tamamen yeni bir şirket olmayabilir, daha önce Solo Gelişmiş Araç Teknolojileri olarak biliniyordu. Şirket,...

Microsoft Lumia serisi akıllı telefon ürünleri ile ne yapsa da tüm dünyada beklenilen ilgi ile bir türlü karşılanıp şirketin yüzünü bir türlü güldüremedi. Ancak bu başarısızlık şaşırtıcı bir şekilde tablet bilgisayar tarafındaki başarı ile kendisini telafi ediyor diyebiliriz. 2016 yılının ilk çeyrek rakamlarının açıklanmasıyla birlikte Microsoft’ un durumu hakkında önemli bilgiler geldi.

windows phone

Firmanın akıllı telefon tarafındaki en güncel üç ürünü olan Lumia 950, Lumia 950 XL ve Lumia 550 bir türlü kullanıcılar kanadında istenilen ilgiyi göremedi. Ancak bu gelişimin aksine Surface Pro 4 ve hibrit çözümlü Surface Book profesyonellerce ve kurumsal müşterilerce tercih edilen markalar olmayı başardı.

Microsoft ürünü olan Surface olarak adlandırılan tablet bilgisayar çözümlerinde %61 oranında artış gözlemleniyor. Bunun tam aksi şeklinde ise nedendir bilen Windows Phone tarafında ise %46 oranında düşüş var. Ancak tüm bu olumsuzluklara rağmen Microsoft akıllı telefon sektöründe geri adım atmamakta kararlı.

microsoft-products-xbox-tablet-in-grass

2016 yılının ilk çeyreğinde gelen bilgilere göre yaklaşık 21 milyar dolar gelir elde eden firma, bu rakamın 5 milyar dolarını net kar olarak cebine koymuş durumda. Dolayısıyla firma, satışlar kötü gitse de üretimini devam ettirebilecek parayı kasasında bulabiliyor. Microsoft tarafından beklenen en önemli adım ise şimdilik Windows Phone yerine Surface Phone ürün ailesini duyurması.

Surface tablet serisi oldukça seviliyor ve pazarda olumlu bir geri dönüşe sahip. Dolayısıyla firmanın kazanç getiren bu isimden faydalanmak için yeni akıllı telefonlarını Surface Phone olarak değiştireceği tahmin ediliyor. Ancak şimdilik bu noktada resmi bir açıklama yapılmadı diyelim.

-- Reklam --

WhatsApp Muadili Uygulamalar 2023

Mesajlaşma uygulamalarının pandemi sırasında her zamankinden daha önemli olduğu kanıtlandı, bu nedenle onlardan vazgeçmek artık söz konusu değil. İster...
Selin Polat
Selin Polathttps://www.cepkolik.com
Boğaziçi Üniversitesi'ni bitirdikten sonra kendimi teknolojiye verdim ve her türlü teknolojik ürünler ile ilgilendim. 1 Nisan itibari ile de Cepkolik.com ekibinde yer aldım. Ekibimizle birlikte teknoloji ile ilgili en güncel haberleri ve incelemeleri sizlere tüm detayları ile birlikte ulaştırmayı hedefliyoruz

1 Yorum

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya giriniz