Ana SayfaTeknoloji HaberleriMicrosoft Yetkilisi, Google’ın O Ürünü Hakkında Konuştu

Microsoft Yetkilisi, Google’ın O Ürünü Hakkında Konuştu

-

Tesla Model Y’nin Direksiyon Simidi Trafikte Düştü!

Yepyeni bir Tesla Model Y'nin direksiyon simidi, aracın bir New Jersey sakinine teslim edilmesinden sadece...

Microsoft, yine Google’ı topa tuttu.

Her teknoloji sever biliyor ki, Google ile Microsoft şirketlerinin arası pekte iyi değil. Her 2 şirkette zaman zaman birbirlerini hedef alan açıklamalar yapıyor. İşte o açıklamalardan bir yenisini Microsoft’un önemli bir yetkilisi yaptı.

Microsoft proje başkanının hedefinde Google’ın popüler hizmeti Google Drive hakkında açıklama yaptı.

Microsoft proje başkanı Sanjeevini Mittal, yaptığı açıklamada Microsoft’un yeni mobil projelerinden ve yayına girmiş olan mobil uygulamalardan bahsettikten sonra Google Drive hizmeti hakkında tabiri caizse ezici ve ağır açıklamalarda bulundu.

Sanjeevini Mittal, yaptığı açıklamada “Google Dökümanları kullanarak bir Microsoft Office dosyasını açtığınızda ve içerisinde gerekli düzenlemeleri yapıp kaydedip kapattığınız zaman o düzenlediğiniz Microsoft Office dosyası artık eski formatında olmuyor ve görünümü değişiyor. Bu durumda kullanıcılara olumsuz bir geri dönüş olarak yansıyor.” İfadelerini kullandı.

Sanjeevini Mittal, aslında bu söylediklerinde haklı olduğu bölümler var. Zira gerçekten Microsoft Office dosyalarını Google Dökümanlar yardımıyla açıp düzenlediğimiz ve kaydedip kapattığımız zaman o dosya artık Office görünümünde olmuyor maalesef.

Sanjeevini Mittal, sözlerine şu şekilde devam etti, “Google hizmetlerini kullanarak böyle bir zorluk ve zahmetle uğraşmak yerine Office deneyimini ve güzelliğini Google hizmetleriyle değil de bilgisayarınızda veya İpad cihazlarınızda sağlıklı ve modern bir şekilde kullanabilirsiniz.” İfadelerini kullandı.

Bakalım bu açıklamaya Google her hangi bir cevap verecek mi? Verecekse de ne tür bir cevap verecek merak konusu.

-- Reklam --

OnePlus Buds Ace, 36 Saat Pil Ömrüyle Bugün Satışa Çıktı

Yakında piyasaya sürülecek olan OnePlus Nord Buds 2 ile şirket, Çin pazarı için de bir Buds Ace TWS kulaklık...
Selin Polat
Selin Polathttps://www.cepkolik.com
Boğaziçi Üniversitesi'ni bitirdikten sonra kendimi teknolojiye verdim ve her türlü teknolojik ürünler ile ilgilendim. 1 Nisan itibari ile de Cepkolik.com ekibinde yer aldım. Ekibimizle birlikte teknoloji ile ilgili en güncel haberleri ve incelemeleri sizlere tüm detayları ile birlikte ulaştırmayı hedefliyoruz

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya giriniz