Ana SayfaTeknoloji HaberleriMicrosoft Yetkilisi, Google’ın O Ürünü Hakkında Konuştu

Microsoft Yetkilisi, Google’ın O Ürünü Hakkında Konuştu

-

Google Haritalar’da bir konum veya yol tarifi nasıl paylaşılır?

İster en iyi bütçeli Android telefonlardan veya tabletlerden birini veya bir iOS cihazını kullanın, Google...

Microsoft, yine Google’ı topa tuttu.

Her teknoloji sever biliyor ki, Google ile Microsoft şirketlerinin arası pekte iyi değil. Her 2 şirkette zaman zaman birbirlerini hedef alan açıklamalar yapıyor. İşte o açıklamalardan bir yenisini Microsoft’un önemli bir yetkilisi yaptı.

Microsoft proje başkanının hedefinde Google’ın popüler hizmeti Google Drive hakkında açıklama yaptı.

Microsoft proje başkanı Sanjeevini Mittal, yaptığı açıklamada Microsoft’un yeni mobil projelerinden ve yayına girmiş olan mobil uygulamalardan bahsettikten sonra Google Drive hizmeti hakkında tabiri caizse ezici ve ağır açıklamalarda bulundu.

Sanjeevini Mittal, yaptığı açıklamada “Google Dökümanları kullanarak bir Microsoft Office dosyasını açtığınızda ve içerisinde gerekli düzenlemeleri yapıp kaydedip kapattığınız zaman o düzenlediğiniz Microsoft Office dosyası artık eski formatında olmuyor ve görünümü değişiyor. Bu durumda kullanıcılara olumsuz bir geri dönüş olarak yansıyor.” İfadelerini kullandı.

Sanjeevini Mittal, aslında bu söylediklerinde haklı olduğu bölümler var. Zira gerçekten Microsoft Office dosyalarını Google Dökümanlar yardımıyla açıp düzenlediğimiz ve kaydedip kapattığımız zaman o dosya artık Office görünümünde olmuyor maalesef.

Sanjeevini Mittal, sözlerine şu şekilde devam etti, “Google hizmetlerini kullanarak böyle bir zorluk ve zahmetle uğraşmak yerine Office deneyimini ve güzelliğini Google hizmetleriyle değil de bilgisayarınızda veya İpad cihazlarınızda sağlıklı ve modern bir şekilde kullanabilirsiniz.” İfadelerini kullandı.

Bakalım bu açıklamaya Google her hangi bir cevap verecek mi? Verecekse de ne tür bir cevap verecek merak konusu.

-- Reklam --

Diablo Immortal Forgotten Nightmares güncellemesi yayınlandı

Blizzard'ın finansal açıdan başarılı mobil oyunu Diablo Immortal, oyuncuları şimdiye kadarki en kapsamlı güncellemeyle hazırladı. Forgotten Nightmares (Unutulmuş Kabuslar)...

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Haber bültenimize abone ol

En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.