Ana SayfaTeknoloji HaberleriMicrosoft'dan Akıllı Saat

Microsoft’dan Akıllı Saat

-

Google Deprem Bölgesi Güvenli Bölge Haritaları Belli Oldu!

Bu gece ülkemizde yaşanan ve birçok ilde can ve mal kaybına uğratan depremi yaşadık ilk...

Ünlü bilgisayar işletim sistemlerinin sahibi Microsoft teknolojiye dur durak ara vermeden yatırıma devam ediyor. Teknoloji alanda yaptığı başarılı çalışmalar ve elde ettiği ödülleri herkes bilir ancak Microsoft yerinde asla durmuyor ve hergün yeni teknolojik ürünleri üretmeye devam ediyor. Şimdi Microsoft gözünü akıllı saatlere çevirmiş durumda. Akıllı Saat üretim kategorisinde yerini alan Microsoft nasıl bir yol çizecek merak konusu

Son zamanlarda sık sık gündeme gelen Microsoft’un peşinde olduğu şeyin ne olduğu belli oldu. Akıllı Saat’ler için çalışmaya başlamış olan Microsft’un açıklama yapmaya pek niyeti yok gibi duruyor. Ancak Forbes’in haberine göre Microsft’un akıllı saati diğer firmalarınkinden daha farklı olacğaı gibi Windows Phone,Android ve İOS cep telefonları ilede açılabilecekmiş.

microsoftBunların yanı sıra Akıllı Saatler konuusnda daha deneyimli bir kadro ile üretim yapmak isteyen Microsoft yeni bir mühendislik firması ile anlaşmış gibi duruyor cihazın nasıl yapılacağı belli değil ancak anladığımız ufak ayrıntılara göre cihazın içinde bir beyin ve dışarısında kontrol için sensörler bulunacak.

Forbes’in verdiği haberin devamında Microsoft‘un bu ürünü piyasaya ne zaman çıkarıp çıkarmayacağı veya fiyatının henüz ne olduğu net değil ilerleyen günlerde açıklama bekliyoruz ancak Microsoft’un bu akıllı saat kategorisine girme isteği Apple’ye karşı bir mesaj verilmiş olabilir. Apple’nin çok konuşulan akılllı saati iWatch veya iBand‘ine rakip olması için Microsoft’un akıllı saatininde Apple gibi yaz aylarında çıkaracağını tahmin ediyoruz.

Bunların yanı sıra Microsoft’un CEO’sununda değişmesi ile birlikte yeni gelen Satya Nadella kendini alanında kanıtlamak için bu büyük yarışa bilerek girdiğini tahmin ediyoruz.

-- Reklam --

Xiaomi Poco X5 Pro ve Poco X5 tanıtıldı – Fiyatı ve Özellikleri

Poco X serisi genellikle iyi bir ekran (yüksek yenileme hızına sahip), büyük, hızlı şarj olan bir batarya ve fiyat...
Selin Polat
Selin Polathttps://www.cepkolik.com
Boğaziçi Üniversitesi'ni bitirdikten sonra kendimi teknolojiye verdim ve her türlü teknolojik ürünler ile ilgilendim. 1 Nisan itibari ile de Cepkolik.com ekibinde yer aldım. Ekibimizle birlikte teknoloji ile ilgili en güncel haberleri ve incelemeleri sizlere tüm detayları ile birlikte ulaştırmayı hedefliyoruz

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya giriniz