Microsoft’dan Windows Oyuncularına Kötü Haber Mi Geliyor?

Bildiğiniz gibi dünyada yaşayan 7’den 70’e her insan mutlaka boş zamanlarında video oyunu oynarlar. Ayrıca bu oyunları yapan yüzlerce firma vardır. Ancak bazı firmalar kalıplaşmıştır. EA, CRYTEK, ROCKSTAR GAMES bunlar bir kenara özellikle belki piyasadaki oyunların bir çoğunun sahibi Microsft’dur. Her yıl yenisi düzenlenen E3 oyun fuarı bu yılda düzenlendi ve fuar kapandı ancak fuar’ı baştan sona kadar gezdiğinizde Microsft’dan yeni bir oyun gelmediğini görüyoruz. Her firmadan yeni oyunlar var ancak Microsft’dan yeni oyun gelmemesi biz oyuncuları endişelendirmedi değil.

Özellikle PC platforumlarından sanki Microsoft iyice elini çekmiş gibi duruyor çünkü yapacakları oyunları kamuoyunda duyuran Microsft’un raporlarını incelediğimizde tüm oyunları Xbox platoformu için duyurduğu ortaya çıktı.

microsoftBöyle bir iddaa özellikle yurt dışı oyun inceleme sitelerinde dile getirilmesi üzere Microsoft’dan acil bir açıklama geldi ve açıklamaya göre Microsoft oyun yapımına ara vermiyor ancak Microsoft yaptığı ve yapacaklarını E3 oyun fuarında tanıtmanın önemi olmadığını anlatıyorlar. Microsoft oyun sorumlusu Phil Spencer’in yaptığı açıklama ise şu şekilde “Firma içerisinde herhangi bir oyun stratejisi geliştiriyorsak ya da oyun odaklı bir gelişme varsa, bu benim işim ve şunu söyleyebilirim ki Windows platformunda oynanan oyunlar, tarihimiz boyunca hiç bu kadar üst seviyede seyretmemişti. Özellikle World of Tanks ve League of Legends’ın pazarda yarattığı büyüme göz ardı edilemeyecek cinsten.” Spencer, sözlerine şu şekilde devam etti; “E3 fuarı kelimenin tam anlamıyla bir perakende fuarı. Son kullanıcıya doğrudan ürün satmak için geliştirilmiş, bir nevi ana görevi konsol oyunlarını tanıtmak olan bir şov. Hal böyle olunca bizler de Windows tabanlı oyunlardan konuşmak için bu zemini doğru bulmadık. Pek tabii Windows oyun yelpazesi ve üreteceği yapımlar, Microsoft’un genel geçer başarısı için büyük önem taşıyor, bunun da farkındayız.” Bu açıklamanın ardından içimiz rahatlamadı değil…

Yani Microsoft bu sene büyük oynamaya karar vermiş gibi duruyor ve oyunlarını tanıtmak yerine direk büyük şampiyonlara katmak istiyor.

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0