Microsoft’tan Fiyat Değişiklikleri

Microsoft’un yapısal analiz konferansında yapılan açıklamaya göre kişisel bilgisayarlar, akıllı telefonlar, tabletler ve Xbox One üzerinde ortak olarak çalışacak Windows uygulamaları üretileceği açıklandı. Ayrıca uygulamalar bir kere satın alındığında o hesaba bağlı olan bilgisayar, telefon ve diğer akıllı cihazlarınızda ek bir ücret ödenmeden kullanılabilecek.

Kısacası akıllı telefonunuza indirdiğiniz bir uygulamayı eşzamanlı olarak bilgisayarınızdan da kullanabileceksiniz. Ayrıca Microsoft’un yeni eylem planına göre farklı platformlarda da uygulama satışı başlatmanın mantıklı olduğu göz önüne alınmış.

Cihazlara ortak dağıtımlı uygulamaların yaratacağı farklı ekonomi fiyat dengesizliğine neden oluyor. Bu yüzden Microsoft bir çok ürününde fiyat değişikliğine gidiyor. Bu da Windows uygulamalarında bu hafta bir çok fiyat değişikliği görülebilir demek oluyor.

Microsoft, geliştiricilerin fiyatları kolay bir şekilde belirleyebilmesiyle birden çok platformda daha çok satışın olacağını düşünüyorlar. Şuan için Microsoft ürünlerinde Windows Phone uygulamaları satın alınan ürünlerin %55’ini kapsıyor. Satın alınan ürünleri fiyatları 0,99 ve 1,29 dolar arasında değişiyor.

Ayrıca Microsoft geliştiricilere kolaylık sağlamak için güncel olarak döviz ve vergilendirme birimlerinde sürekli olarak değişikliğe gidiyor.

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0