Ana SayfaTeknoloji HaberleriMicrosoft'un İddialı Çalışmaları

Microsoft’un İddialı Çalışmaları

-

Huawei Watch Buds Çarpıcı Tasarımıyla Piyasaya Çıktı!

Huawei Watch Buds bugün piyasaya sürüldü. Kulaklıklar için bir bölme ile birlikte gelen benzersiz bir...

Microsoft’un pil ömrünü uzatmaya yönelik çalışmaları tüm Dünya’da heyecan yaratmaya başladı.

Gün geçtikte gelişen teknolojiler her cihazın daha da akıllanmasını sağlarken gelişimini en yavaş şekilde sürdüren bataryalar oluyor. Gün içerisinde defalarca şarj sorunu ile karşı karşıya kalınması insanların en büyük şikayetlerinden biri.

Teknoloji devleri donanımlar ve yazılımlar için birçok denemede bulunsa da tam olarak bir devrim yapabilmiş değil.
Bunun yanı sıra Microsoft, çalışmalarına devam ediyor ve bir haftaya kadar dayanabilecek batarya üzerinde çalışmalarını sürdürüyor.

Microsoft’un araştırma ekibinden Ranveer Chandra, bu konuda oldukça zaman harcıyor. Chandra, uzun süre dayanabilen batarya alternatifleri üzerinde çalıştıklarını dile getiriyor. Aynı zamanda Chandra, yeni ceplerde bir değil, iki adet bataryaya yer verilebileceğini öne sürdü.

Bir adet Li-Ion pil yerine iki adet kullanacaklarını ve bu şekilde uzun süreli pil ömrü sunabileceklerini iddia ediyor. Bu bataryalardan birinin yalnızca bekleme modunda kullanılabileceğini, diğerinin ise performans gerektiren zamanlarda devreye girebileceğini de sözlerine ekledi.

Akıllı telefonların pil ömründe en az %50’lik artış görebilecekleri konusunda prototip çalışmaları olduğunu belirttiği konuşmasında, diğer yandan Windows Phone’un başarılı yazılım desteğinden de bahsetti. Diğer yandan henüz prototip aşamasında olan batarya çalışmalarının başarıya ulaşmasıyla akıllı saatlerde de bu teknolojinin kullanılabileceğini söylüyor.

-- Reklam --

Huawei FreeBuds 5i Bugün Satışa Çıktı!

Huawei bugün, anavatanı Çin'de birçok yeni ürününü piyasaya sürdü. Huawei FreeBuds 5i kulaklık da bunlardan biri. Yeni piyasaya sürülen...

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya giriniz