Ana SayfaTeknoloji HaberleriMobiett Uygulaması Geliyor

Mobiett Uygulaması Geliyor

-

Durakta Otobüs Beklemeye Son İETT tarafından geliştirilen Mobiett uygulaması İstanbul’da yaşayanlara belediye otobüslerinin duraklardan geçiş saatlerini bildiriyor. Önceden Başkente başlamış olan bu uygulama konum tabanlı çalışıyor ve hem Android hem de iOS işletim sistemlerinde kullanılabiliyor. Uygulamayı telefona kurduktan sonra en yakın otobüs durakları ekranında görülebiliyor. Bulunduğunuz durağı seçtikten sonra bu duraktan geçecek olan otobüsleri gerçek zamanlı takip edebiliyorsunuz.

mobiett 2

Bazı otobüs duraklarında bulunan bilgi ekranların aynısını cebe getiren uygulama o duraktan geçecek olan otobüslerin kaç dakika içinde geleceğini gösteriyor. Uygulama aynı zamanda otobüslerin kalkış saatlerini, geçtikleri durakları ve benzeri bilgileri de gösterebiliyor.

Belediye otobüslerinde bulunan GPRS yani konum belirleme teknolojisiyle koordineli çalışan uygulama zaman zaman otobüs sürelerini doğru tahmin edemese de ufak gecikmeler ortaya çıkabiliyor.

Ancak teknolojinin bu noktalara gelmesi bütün istanbul halkını memnun etmiş durumda, çünkü telefonumuzdan otobüs’ün nerede olduğunu öğrenmek beklediğimiz durağa kaç km kaldığını ve kaç dakika içerisinde varacağını bilmek gerçekten güzel bir sistem. Hem vakitten tasarruf ediyoruz hemde İstanbul Büyükşehir Belediyesinin yapacağı bu sistem bizleri otobüs’e bindirmeye ikna ediyor.

-- Reklam --

Youtube kanalımıza abone ol! Mi Band 6 ya da Steelseries Rival 3 senin olsun.

Haber bültenimize abone ol

En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.