Mobil İnternet Yeni Döneme Girdi !

Mobil internette yeni dönem! Artık internetiniz kesildi diye üzülmeyin.Servis sağlayıcınız bir mesajınızla size internetin kapılarını sonuna kadar açacak. 

Mobil İnternette Yeni Döneme Girildi !

imagesEP

Servis sağlayacınızın mesajına olumlu cevap verdiğinizde kesilen internetiniz sınırsız devam edecek.faturasız hatlarda sınırsız internet krediniz hazır.bir sonraki faturayı ödeyene kadar.

BTK, Tüketici haklarına uygun bir karar çıkardı. Karara göre, operatörler internet paketi bitip internete giren abonelerine ‘İnternet paketiniz bitti devam etmek istiyor musunuz?’ diye soracak. Kullanıcının sms ile vereceği cevaba göre internet bağlantısı ya kesilecek ya da devam ettirilecek.

BTK’nın Tüketici lehine olarak aldığı kararda internet paketiniz kullanım hakkınız sona erdiği anda siz hala interneti kullanmak istiyorsanız servis sağlayıcınız size mesajla ‘internet paketiniz bitti devam etmek istiyor musunuz?’ diye soracak ve vereceğiniz evet yada hayır cevabı ile internete ya devam edeceksiniz yada internetiniz kesilecek. Tüketici olarak internet hakkınız bitse bile internete gireceğinizden faturalarınızda artma ya da kontörlerinizde eksilme ile karşılaşmanız an meselesi olacak.

Servis sağlayıcı firmaların bu husus hakkında yapacakları fiyatlandırmalara dikkat etmek gerekiyor.En pahalı internet kullanıcılarının yaşadığı ülkemizde, ki çoğu telefonların akıllı olduğu düşünüldüğünde zararı yine biz kullanıcıların göreceği ortada.

Özellikle genç nüfusun faturalarının kabaracağı ve ebeveynlerini üzeceği düşünülürse leyhte gibi görünen bu kararın ileride aleyhimize döneceğini düşünmek geleceği görmek anlamına gelmemeli.

Servis sağlayıcı firmalar faturalı telefonlarda veri kullanımını faturaya yansıtacağı gibi kontörlü telefonlarda ne kadar kullanım hakkı vereceğini henüz açıklamadı.Bekleyip görelim ve kazanan mı kaybeden taraf mı olduğumuzu hep birlikte görelim.Zira paket harici internet veri fiyatları el yakacak kadar yüksek bir fiyattan pazarlanmakta.

Örnek vermek gerekirse, servis sağlayıcı firmanın reklamlarında’ Üstelik paket kullanım hakkınızı bitirdikten sonra paket aşımı ve sürpriz fatura yok!’ denmekte.Üstelik 4,5G hızına erişileceği bir zamanda futbol maçı seyrederken internet paket proğramınızın kesilmesi ile evet diyerek internetinizin devam etmesi sizin belki birden fazla paket ücretinizi bile fazlası ile karşılayacak.Bundan sonra gelecek süprizi sizin hayal gücünüze bırakıyoruz.

Bizlere sağlanan kolaylık olarak sunulan BTK’nın kararına göre internet hizmetleri, online işlemler, müşteri hizmetleri, bayiler aracılığı ve SMS ile açılıp kapatılabilecek.

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0