Motorola Dünyanın en dayanıklı telefonunu üretti

Uzun bir süredir akıllı telefon pazarında yeniden yerini almaya hazırlanan Motorola Droid Turbo 2 modeliyle dünyanın en dayanıklı telefonu olmaya aday, kırılmaz ekrana sahip telefonda su geçirmeme özelliği bulunuyor.

Akıllı telefon kullanıcılarının en büyük sorunlarından biri olan ekran kırılmalarına kesin çözüm getirildi, telefona baktığınızda ekranı çatlamış olarak bulmak. Motorola’nın yeni telefonu ise bu soruna yeni bir çözüm getiriyor.

kırılmaz motorola ekranıMotorola’nın yeni Droid Turbo 2‘si (aslında Moto X Play’in ABD sürümü), sahip olduğu özel “Moto ShatterShield” adlı ekranı sayesinde çatlakları ve kırıkları tarihe gömdüğünü açıkladı. ShatterShield, darbeleri emen maddeler içeren beş katmandan meydana geldiği açıklanan telefon modelinde. Motorola, 5,4 inç’lik QHD ekrandaki bu katmanların “çatlamadığının veya kırılmadığının” ispat edildiğini söylüyor. Ancak Droid Turbo 2 şimdilik yalnızca ABD’li mobil sağlayıcı Verizon üzerinden satılıyor.

Yapılan testlerin ardından ne kadar iddia etselerde ekranın kusursuz olmadığı da anlaşılıyor. Verizon, telefonun ekranı ve entegre kamera lensi için dört senelik garanti sunarken lenste gelecek çizikler ve diğer tür hasarları garanti kapsamına almıyor. Bu denli güven içerisinde yapılmış bir ekranın neden garanti kapsamına girmediği ise merak konusu oldu. Turbo 2’yi satın alanlar için telefonun darbelere ve düşürmelere karşı tam bir koruma sunmadığı konusunda da uyarılıyorlar.

ShatterShield’ın diğer Motorola telefonlarında kullanılma ihtimalide bulunuyor. Motorola’nın CEO’su Rick Osterloh, Cnet’le yaptığı bir röportajda yeni ekran teknolojinin diğer Motorola telefonların da kullanılma ihtimalinin yüksek olduğunu söyledi, ancak fiyatı nedeniyle yalnızca amiral gemisi telefonların işleve sahip olacağını açıkladı.

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0