Mozilla kullanıcılarını korkuttu

Günümüzün en çok kullanılan internet tarayıcılarından bir tanesi olan Mozilla Firefox bugün kullanıcılarını korkuttu, üzerinde bulunan anonimlik vs gibi özellikler ile başka bir ad kullanılarak piyasaya sunulan Mozilla tarayıcıların resmi olanı Mozilla Firefox üzerinde yeni bir güvenlik açığı tespit edildi.

100.000 kullanıcının kişisel bilgisi tehlike altında.

Bugün itibariyle Mozilla Developer Network (MDN- Mozilla Gelişim Ağı) üyelerinin kişisel bilgilerinin çalındığı ortaya çıktı, an itibariyle toplamda 76.000 kullanıcının kişisel verisinin çalındığı tahmin ediliyor, gelen bilgilerde 14,000 kullanıcının da şifrelerinin çalındığı iddia ediliyor.

Mozilla tarafından yapılan açıklamada bu iddiaları doğruluyor, Mozilla yaşanan bu gizlilik endişesinin 23 Haziran tarihinde başlamış olabileceğini ve kötü niyetli kişilerinin sunucuya sızarak görünmediklerini açıkladı, Mozilla kullanıcılardan özür dileyerek şifrelerini değiştirmelerini rica etti.

Mozilla tarafından yapılan bu açıklama sonrası kullanıcılar Mozilla’ya tepki gösterirken bazı kullanıcılar bundan sonra Firefox ve diğer Mozilla ürünlerini kullanmayacaklarını açıkladı.

 

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0