Napster Geri Döndü !

2000’li yıllarda oldukça popüler olan müzik takas sitemi Napster yeniden karşımıza çıktı. Bu sistemin günümüzde nasıl bir platforma dönüştüğü hakkında detaylar yazımızda yer alıyor.

2002 yılında ilk kez ortaya çıkan Napster, sunduğu P2P hizmeti ile çok hızlı bir şekilde yayılmıştı. Müzik paylaşımı yapılan platform daha sonra sanatçıların açtığı telif hakları davalarından dolayı kapatılmış ve 2012 yılında Rhapsody ile birleşmek durumunda kalmıştı. Bugünkü müzik servislerinin atası olan Napster şimdi evrim geçirerek karşımıza çıktı.

Napster Geri Döndü !

Piyasada bulunan çevrimiçi müzik uygulamaları sayesinde ayla yaklaşık 10 TL ödeyerek yüksek kalitede sayısız müziğe erişim sağlayabiliyoruz. Korsan kullanımın önüne geçen çevrimiçi müzik uygulamalarından birisi de artık Napster oluyor. 5 Kasım itibari ile Kanada’da hizmete başlayan uygulama ilk 3 aylık süreçte 1 kanada doları sonrasında ise her ay 9 kanada doları ücretlendirme ile kullanıcılarına çevrimiçi müzik hizmeti sunacak. Karşısında Spotify ve Apple Music gibi piyasadaki kitleyi elinde tutan 2 dev varken böyle bir sektöre giriş yapan efsanenin başarılı olması zor gözüküyor.

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0