Ana SayfaTeknoloji HaberleriNASA Açıklamasını Yaptı ve İlk Uzaylı Dostlarımız Mars'dan Geliyor.

NASA Açıklamasını Yaptı ve İlk Uzaylı Dostlarımız Mars’dan Geliyor.

-

Nasa beklenen açıklamayı yaptı, 18:30 saatinde önemli bir bilgiyi açıklayacağını duyuran NASA uzayda yaşam bulunduğunu insanlığa duyurdu.

mars

Uzun süredir araştırmalarına devam eden NASA bir çok gezegen ve uyduya araçlar yollayarak yeni keşifler yapmaya başlamıştı. Dünyanın dışında, evrende nasıl bir düzenin hakim olduğunu araştıran ve bu büyük düzeni kavramaya çalışan bilim adamları geçtiğimiz haftalarda saturn uydusunda okyanus bularak bilim dünyasını heyecanlandırmıştı.

Şimdi ise Mars yolladığı araçlarından gelen bilgilerin analizi sonucunda daha büyük bir keşfe imza attılar. Birçok kişi yapılacak açıklamanın uzayda su bulunduğu yönünde olduğunu tahmin ediyordu ve basit bir açıdan bakıldığında herhangi bir şey ifade etmiyor. Ancak bir bilim adamı için uzayda suyun bulunması oksijen ve hidrojen gibi maddelerin oralarda varlığını kanıtlıyor.

Uzayda suyun bulunması neden önemli ?

Yaşama el verişli bir ortamın ortaya çıkması için bu iki temel bileşen oldukça önemli çünkü atmosferin oluşmasını sağlayan temel elementler arasında yer alıyor. Dünyamızı çevreleyen ve zararlı ışın ve meteorlardan koruyan atmosfer gibi bir katmanın oluşumu veya buna benzer bir sistemin varlığı yaşam oluşması için ilk kural ayrıca suyun içerisinde yaşayan mikrorganizmalar bulunursa insanlığın ilk uzaylı dostları olacaklar.

Bulunan su içerisinde eğer canlı bir bakteriyle karşılaşılırsa buda evrim teorilerini desteklemiş olacak şunu biliyoruz ki dünyamız milyarlarca yıl öncesinde kırmızı gezegen gibi yaşama el verişli bir bölge değilken dünyaya çarpan meteorlar sayesinde sularda yaşan canlıların taşınması ve milyarlarca yıl içinde bu canlıların farklı koşullar nedeniyle evrim geçirmesi sonucu farklı tür ve yaşamlar meydana gelmişti.

Mars’ta bulunan araç eğer su kaynağına zarar görmeden ulaşabilirse ve test için örnekler getirirse bilim adamları için büyük bir fırsat oluşacak bu kaynak içinde herhangi bir canlıyla karşılaşırlarsa ilk uzaylı dostlarımızla tanışmış olacağız…

Teknolojik ürünleri incelediğimiz kanalımıza abone olarak bizlere destek olabilirsiniz

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Please enter your name here