Nedir bu Kiwi?

-

Geçtiğimiz günlerde herkesin arkadaş olarak ekleyen Facebook’u deyim yerinde ise sallayan Kiwi uygulaması hakkında merak edilenleri içeren bir dosya hazırladık. Peki nedir bu Kiwi? Peki bu uygulama neden arkadaş listesine istek gönderir?

Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz günlerde Facebook,  Kiwi isimli bir uygulamanın kurbanı olmuştu. Kiwi uygulamasını indirip yükleyenler ve Facebook hesabı ile giriş yapan kullanıcılar; erişim izni verilmeden tüm arkadaş listesine Kiwi davetiyesi göndermesinden dolayı mağdur durumuna düşmüştü. Sosyal medyayı sallayan Kiwi uygulaması herkes tarafından merak edilmişti.

Peki Kiwi Nedir? Ne İşe Yarar!

Herkesin merak ettiği Kiwi aslında  hepimizin bildiği soru sorma platformu, tıpkı ask.fm gibi. Kiwi uygulamasına kayıt olduktan sonra bir profil oluşturuyor, insanların size soru sormasını bekliyor ya da ne düşündüğünüzü ya da fikirlerinizi yazıp herkesle ya da arkadaşlarınızla paylaşabiliyorsunuz. Aslında zararsızca görünen Kiwi uygulaması, Facebook üzerinden izinsiz davetiye göndermesi onun bir tehdit olarak algılanmasını sağladı.

nedir-bu-kiwi

Farklı bir politika izleyen Kiwi için Facebook henüz önlem almış değil. Facebook’un bu uygulamaya karşı tutumu nasıl olacak bilinmiyor. Arkadaş listenize otomatik davetiye gönderme açığı bakalım ne zaman düzeltilecek? Bu konuda ise yapılan her hangi bir açıklama bulunmuyor.

Teknolojik ürünleri incelediğimiz kanalımıza abone olarak bizlere destek olabilirsiniz

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Please enter your name here