Ana SayfaTeknoloji HaberleriNexus 8'den Yeni Özellikler Ortaya Çıktı

Nexus 8’den Yeni Özellikler Ortaya Çıktı

-

iPhone’unuzun Yan Düğmesinin Aramayı Kapatmasını Nasıl Durdurursunuz?

‌iPhone‌ cihazınızda bir arama yaptığınızda veya aldığınızda, aramayı bitirmek için istediğiniz zaman ahizenizdeki Yan düğmeye...

Google elde ettiği gelirleri bildiğiniz gibi birkaç yıldır teknoloji alanında harcamaya devam ediyor ve devam edecek gibide duruyor. Her sene tecrübeleşen kadrosu ile akıllı arabalar, gemiler, telefonlar çeşitli android uygulamaları web site yazılımları programlar gibi kategorilerde yürümeye devam ediyor ve bildiğiniz gibi yakın zamanda da Nexus 8’i çıkartacaklar.

Google Nexus 8‘i çıkaracağını duyurduğu ilk günden beri tablet’in tüm özelliklerini sır gibi saklıyor ancak meraklı insanların ve içerden çıkan hassas bilgilerle bazı internet sitelerin Nexus 8’in özelliklerini saptıyabiliyorlar.

nexus 8 - 2Nitekim geçtiğimiz günlerde ünlü teknoloji sitesi Myce internet sitesinde paylaştığı yazıdaki tabletin özelliklerinin Nexus 8’e ait olduğunu açıkladı bu açıklanan özelliklerin kimler tarafından internet’e sızdırıldığı bilinmiyor ancak Google ne kadar bu gizli bilgilerin internete düşmesini engellemeye çalışsada pek başarılı olacak gibi durmuyor. Myce teknoloji sitesinden gelen kayıtlara göre Nexus 8, Nvidia Tegra tabanlı bir tablet olacak. Kayıtlar, hem 32-bit hem de 64-bit işlemcilerden bahsediyor, ancak Nexus 8’in 64-bit mimariye sahip bir işlemciyle gelme ihtimali daha yüksek.

Gelen bu bilgiler ardından Google henüz bir açıklama yapmadı ancak yalanlama yapsa bile birçok kullanıcı bu haberin gerçekçi olduğunu düşünüp tabletin çıkması ardından haberin doğruluğa kavuşması ardından adının lekelenmesini istemeyen Google sessiz kalmayı tercih ediyor. Her ne kadar bu tip bilgileri internet üzerinden elde etsekde Google 25 ve 26 Haziran tarihlerinde gerçekleşecek olan konferansta Nexus 8 tabletin tüm özelliklerini kamuoyuna açıklayacağını bekliyoruz.

-- Reklam --

Apple Watch’ınızı iPhone’unuzla nasıl kontrol edebilirsiniz?

‌iOS 16‌'daki Apple Watch Mirroring (Apple Watch Yansıtma) ile Apple, Apple Watch'u daha erişilebilir kılmak için AirPlay kablosuz protokolünü...

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Haber bültenimize abone ol

En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.